logo

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Utku Göreve Başladı

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Utku Göreve Başladı

Bir süre önce tayini çıkarak ilçemizden ayrılan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melih Cöhce’den boşalan koltuğa Mustafa Utku atandı.

2017 Yılı Yaz Kararnamesiyle Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na atanan Melih Cöhce’nin 2019 Yılı Yaz Kararnamesiyle Gaziantep Ağır Ceza Mah. Başkanlığı’na atanmasının ardından bir süredir boş olan Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevine Kütahya Tavşanlı Hakimi Mustafa Utku atandı.
Geçtiğimiz hafta Perşembe günü itibariyle göreve başlayan Mustafa Utku gazetemize yaptığı açıklamada; “2014 yılında ilk görev yerim olan Diyarbakır Kulp Adliyesinde Hakim olarak göreve başladım. 2016 yılında atamamın yapılmasıyla yürütmüş olduğum Kütahya Tavşanlı Hakimliği görevimin ardından 2019 yılı Mayıs ayı Kararnamesiyle Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na atandım.” Dedi.
Geldiği günden bugüne kadar yaptığı izlenimlerle Vezirköprü Adliyesi’nin iş yükünün daha hafif olduğunu da belirten Utku; “Vezirköprü incelediğim kadarıyla cinsel suçlar yönünden en yüksek orana sahip bir ilçe. Sadece Vezirköprü ile sınırlı olmadığımız gibi Havza ve Lâdik ilçelerinin dosyalarına da Vezirköprü Adliyesi bakıyor.” Şeklinde konuştu.
Aslen Yozgat Sorgun’lu olduğunu ifade eden Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Utku, “Vezirköprü tarihi ve doğal havası bakımından güzel bir ilçe. Çok güzel yeşillik alanlara sahip. İnşallah görev süremiz boyunca burada çok güzel işlere imza atmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Share
323 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?