logo

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Murat Dursun Görevi Mustafa Osma’ya Devretti

AK Parti Gençlik Kolları  Başkanı Murat Dursun Görevi Mustafa Osma’ya  Devretti

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı görevini 2018 yılından bu yana yürüten Murat Dursun görevini Mustafa Osma’ya devretti.

2018 yılının Mart ayının son günlerinde genel merkez ve ilçe teşkilatının kararıyla AK Parti Vezirköprü Gençlik Kolları Başkanlığı’na getirilen ve Nisan ayında yapılan kongre sonrasında başkanlığa seçilen Murat Dursun, görevini Mustafa Osma’ya devretti.
Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Dursun; “Yaklaşık üç yıldır büyük bir aşkla ve onurla yürüttüğüm AK Parti Vezirköprü Gençlik Kolları Başkanlığı görevime kendi iradem ile devam etmeme kararı alarak bu şanlı sancağı gelecek kongrede bir başka dava eri kardeşimize teslim edeceğimi bildirmek isterim.
Üç yıl önce Gençlik Kolları Başkanlığını yüksek takdirleri ile tarafıma layık gören herkese sonsuz şükranlarımı sunarım. Mezkûr süreçte güneşin doğduğu her günü bu davanın bir emaneti bilip ilk günkü aşkla, gayretle, tevazu ile çalıştık.
Bu şuur ve samimiyet ile bayrağı daha yukarılara taşımanın gayreti içerisinde olduk. Süreç içerisinde 24 Haziran Genel Seçimi ve 31 Mart Yerel Seçimlerini başarılı bir şekilde ifa ettik.
Bu minvalde, Gençlik Kolları Teşkilatı olarak; yürütme kurulumuz, yönetim kurulumuz, mahalle başkanlarımız, üniversite ve lise teşkilatlarımız kanallarıyla detaylı ve işlevsel çalışmalar yürüterek Samsun’da, Karadeniz’de ve son olarak da üye çalışmaları ile Genel Merkez nezdinde yüksek takdir görerek ilçemizi ve gençlerimizi en iyi şekilde temsil ettik.
Yüklendiğimiz bu onurlu görevi ifa ederken kimsenin kalbini kırmamaya gayret ettik. Baki olan davadır şahıslar değil, bu vesileyle kalbini incittiğimiz bir kardeşimiz varsa da bizleri affetmesini dileriz.
Bizden önceki genç kardeşlerimizin bize emanet ettiği bu onurlu görevi bizden sonraki genç kardeşlerimize devredeceğiz. “Eğer ustada kalırsa bu öksüz yapı, onu sürdürmeyen çırak utansın.” şuuruyla bu güne kadar gençlik kolları başkanı olarak bugünden sonra da davasının ve liderinin derdi ile dertlenmiş bir kardeşiniz olarak inandığım yolda yürümeye devam edeceğim.” İfadelerine yer verdi.
AK Parti Vezirköprü Gençlik Kolları Başkanlığı’na yeni seçilen Mustafa Osma ise yaptığı yazılı açıklamada; “Ak Parti dönemi ile Şehrimize güzel hizmetler yapıldı. İnşallah bizlerde şehrimize ve gençliğe hizmet etme bilinci ile ekip arkadaşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışacağız.
Geçtiğimiz dönemlerde Ak Gençlik olarak güzel çalışmalar yapıldı. Lise teşkilatlarıyla, üniversite teşkilatlarıyla, Vezirköprü gençliği arasında sıkı bağlar kuruldu. Bizlerde bunu daha iyiye taşıyacağız. Yine geçtiğimiz dönemlerde Belediye meclisinde, parti teşkilatında gençlere yer verildi.
Devraldığımız bu kutlu sancağı daha yukarılara taşımanın gayreti içerisinde olacağız.
Gitmedik yer, girmedik gönül, çalınmadık kapı, yüreğine dokunulmadık genç bırakmayana denk çalışacağız.
Gençlik Kolları Başkanlığı görevini tarafıma layık gören herkese sonsuz şükranlarımı sunarım. Liderimize, partimize, Vezirköprü’ye ve Vezirköprü gençliğine hizmet etmek için gayret göstereceğiz.” İfadelerine yer verdi.
Mazbatasını AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Mücahit Yılmaz’dan alan Osma’nın Yönetim Kurulu ise; Mustafa Osma, Enes Akça, Abdulmuttalip Özdemir, Resul Uluışık, Serap Çatalkaya, Emre Ulusoy, Deniz Ceyhan, Kazım Bozdemir, Mehmet Ali Dursun, Kübra Karabina, Muhammed Edis, Talip Şahin, Talha Şahin, Muhammed İşler, Arif Şen, Canan Kıy, Hüseyin Özgönenel, Senanur Yılmaz, Eray Bal, Aslı Dağ isimlerinden oluştu.

Share
49 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?