logo

AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt; “Seçimler kavga aracı olmasın”

AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt; “Seçimler kavga aracı olmasın”

AK Parti Vezirköprü ilçe başkanı Mehmet Kurt yaklaşan yerel seçimler öncesi basın açıklaması yaptı. Kurt yaptığı basın açıklamasında, seçimlerin kavga aracına dönüşmemesi gerektiğini ifade etti.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt yayınladığı basın açıklamasında; “Ak Parti Siyaseti Milletin kendi iradesini ortaya koyduğu, Yıllarca hor görülmüş mahrum bırakılmış milletin iadeyi itibarını Yeniden Kazandırmış Yüce Bir Dava ve Büyük bir ailedir. Önümüzde bir seçim var. İlçemizde Memlekete hizmet etme Gaye’si ile Aday Adayı olan çok sayıda arkadaşımız var. Rabbim çıktıkları bu yolda hepsinin yardımcısı olsun. Bu süreçte öncelikle teşkilatımızın yönetim kurulu üyesinden Mahalle başkanına ve seçmenine kadar bizlere düşen Dik Durmak, Düz Yürümek, Doğru yaşamaktır. Teşkilatımız ne görev verirse versin yerine getirmektir. Ak Partide Siyaset yapmak her Kula nasip olamayacak kadar Şerefli bir görevdir.

Unutulmamalıdır ki, her seçim önemli olmakla birlikte, hiç bir seçim bizlerin huzurundan daha önemli değildir.

Demokrasi idaresinin sağlıklı bir şekilde işlediğini gösteren en önemli husus, milletin iradesinin sandığa yansıdığı seçimlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Şüphesiz, Türk milleti binlerce yıllık devlet geleneği ve yaklaşık yüz elli yıllık demokrasi tecrübesi ile 31 Mart 2019 tarihinde vatandaşlık ödevini sorunsuz bir şekilde yerine getirecektir.

Geçmiş seçim tecrübelerimiz, milletimizin iradesini sandığa yansıtmak konusunda ne kadar heyecanlı olduğunu açık bir şekilde göstermektedir. Ancak bu heyecanımız, ne yazık ki, memleketimizin yaşadığı her seçim sürecinde toplumsal kamplaşmaları ve bir takım siyasi kavgaları ortaya çıkarmaktadır. Doğru olan ise bu heyecanın devletimizin güçlenmesi ve demokrasimizin gelişmesi yönünde bir mesainin kaynağı olmasıdır.

Milletimizin seçimlere karşı gösterdiği bu yoğun ilgi ve heyecan, çoğu zaman Menfaatçiler tarafından, yanlış yönetilmekte ve bu kimseler, karakterlerinin doğası gereği, kazanma hırsı ile hareket etmektedirler. Toplumsal huzuru bozacak söylemlerde bulunmaktan, siyasi rakipleri üzerinden kendilerini desteklemeyen seçmenlere karşı incitici bir üslup kullanmaktan kaçınmak zorundadırlar. Seçimler yüzünden, aynı muhitte birlikte yaşayan, aynı kıbleye dönen, aynı bakkala, pazara giden kısacası aynı kaderi paylaşıp aynı havayı teneffüs eden insanlarımız birbirleri ile hasım olmamalıdırlar. Bu konuda, rahmetli Muhsin Yazıcığlu’nun; “Seçimler kavga aracı olmasın. Sel gider kumu kalır. Bu seçimde gidecek ama siz akraba olarak, komşu olarak kalacaksınız” sözlerini hatırlatmak istiyorum. #ÖnceMilletÖnceMemleketSevdası” ifadelerine yer verdi.

Share
780 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
SEÇİM SUYU ISINDI!..

SEÇİM SUYU ISINDI!..

Anı İnceleme Araştırma
Pancar ekimi yüzde 25 arttı

Pancar ekimi yüzde 25 arttı

Anı İnceleme Araştırma
PANCARIN HAKKI VERİLMİYOR

PANCARIN HAKKI VERİLMİYOR