logo

Akaryakıt fiyatları 30 Lirayı bulunca Samsun Yolculuğu Yine Zamlandı 45 Lira

Akaryakıt fiyatları 30 Lirayı bulunca Samsun Yolculuğu  Yine Zamlandı 45 Lira

Nisan ayının başında artan akaryakıt ve diğer giderler nedeniyle S.S. 11 Nolu Minibüsçüler ve Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından fiyatlara zam yapılmış ve Samsun 35 Lira olmuştu.

Önü alınamayan akaryakıt ve diğer giderler nedeniyle Samsun, Havza, Merzifon seferlerine yeniden zam yapıldı.
Buna göre bir süre önce 35 Lira olan Vezirköprü-Samsun arası yolcu taşıma ücreti 45 Liraya çıkarıldı. Öte yandan Vezirköprü-Havza arası sefer fiyatı ise 20 Liradan 30 Liraya yükseldi.
Bir diğer zam ise Vezirköprü-Merzifon arasında yaşandı. Yapılan zam sonrası 35 Lira olan Merzifon seferleri ise 40 Liraya yükseldi.
Konuyla ilgili olarak S.S. 11 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Adem Başer; “Hergün akaryakıta gelen zamlar nedeniyle bir aracın 16 kişiyle Samsun’a gitmesi bize 750 Liraya mal oluyor.
Vatandaşlarımızı 35 Liradan götürürken aracımız yaklaşık 200 liraya yakın zarar ediyordu. Bizler de bu zararın önüne geçebilmek için istemeyerek de olsa fiyatlarımızı artırmak durumunda kaldık. Bu fiyatlarla ancak giderlerimizi karşılayabiliyoruz.” Dedi.
S.S. 11 Nolu Minibüsçüler ve Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Başer; “Bu konuda halkımızdan bizlere anlayış göstermelerini rica ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Share
3 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?