logo

Alper görevden alındı mı?

Alper  görevden  alındı mı?

Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Alper’in görevden alındığı ve Ziraat Odası’nda yeniden seçim yapılacağı iddiaları geçtiğimiz günlerde Vezirköprü’de gündemdeki konulardan biriydi.
Vatandaş Gazetesi olarak konuyu araştırdık.

Vezirköprü Ziraat Odası’nın başarılı başkanı Hüseyin Alper’in Ahmet Duran başkanlığı dönemindeki usulsüzlük nedeniyle görevden alınması gündeme geldi.
Ziraat Odası’nın eski başkanı Ahmet Duran zamanında Ziraat Odasında yapılan usulsüzlüklerden dolayı içlerinde şimdiki başkan Hüseyin Alper’in de bulunduğu yönetim kurulu toptan ceza almıştı.
Davanın sanıkları Halil Kartal, Ali Güler, Ahmet Duran, Hüseyin Alper, İbrahim Kurtoğlu, Abidin Yılmaz, Mehmet Şahin ve Lütfi Fakı kararı temyize göndermişlerdi.
Yargıtay’da düzeltilerek onanan karara göre; tüm yönetim kurulu üyeleri 150’şer gün Kamu hizmetlerinden de men cezasına çarptırıldı. Ancak aktif görevde bulunan sadece Hüseyin Alper.
Şu anki Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Alper de kamu hizmetlerinden 150 gün men cezası alanların içinde bulunduğu için kararın Kaymakamlığa ulaşmasıyla Kaymakamlıkça Hüseyin Alper’in görevden uzaklaştırılması gündeme geldi.
Bu kararın Hüseyin Alper’in muhtarlığını ise etkilemediği öğrenildi.
Hüseyin Alper’in verilen ceza dolayısıyla görevden henüz alınmadığı, alınan kararın tekrar gözden geçirilmesi için süre tanındığı bir yanlışlığa sebebiyet verilmemesi için titizlikle davranılacağı öğrenildi.
Mahkemeden çıkan kararın nasıl uygulanacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.
Eğer Alper görevden alınırsa, Ziraat Odası’nın 7 kişilik yönetim kurulu arasından Oda’nın yeni başkanı seçilecek.

Share
1312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?