logo

Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi Başkan Adayı Muammer Öcal; “Kaybedilenleri Kazanmak İçin Geliyoruz”

Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi Başkan Adayı Muammer Öcal; “Kaybedilenleri Kazanmak İçin Geliyoruz”

Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi genel kurulunda yeni başkan belirlenecek. Daha önce açıklanan seçim takvimi ertelenmişti. Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığına adaylığın açıklayan Muammer Öcal Salı günü Vezirköprü’de ziyaretlerde bulundu.
1988 – 1996 yıllarında Pancar Ekiciler Kooperatifi başkanlığı yapan Muammer Öcal Vezirköprü’de ilk önce Ak Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
Daha sonra sırasıyla MHP, İYİ Parti ve CHP’yi ziyaret eden Muammer Öcal ziyaretini Vatandaş Gazetesi ile sürdürdü.

Gazetemizde nenen aday olduğu konusunu açan Muammer Öcal: Görev yaptığımız süreçte PANET markası altında et kombinesi ve etil alkol fabrikasını kooperatif bünyesinde biz kurduk. Kooperatifin gelişmesi ve çiftçinin kalkınmasında başarılı hizmetlere imza attık. Ben ve arkadaşlarım elimizi taşın altına koymaya, sorumluluk almaya hazırız. Kooperatifimizi ve fabrikamızı ayağa kaldırmaya, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya, çiftçinin yüzünü güldürmeye talibiz. Dedi.

Herkesin bildiği işi yapması gerektiğini söyleyen Öcal: 1996 yılında Kooperatifi bizden aldılar. Fabrikanın hisselerini sattılar. Yaşanan süreçte fabrikayı borçlandıranlar birilerini suçladılar. Ancak bu kişiler özür dilemeyi bilmeliler. Biz pancar işini, çiftçiliği biliyoruz. Bilmeyenler işi ehline bıraksınlar. Dedi.

Kaybedilenleri
Tekrar Kazanacağız
1996 yıllarından sonra gelen Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi yöneticileri çiftçinin karı için geçmiş yıllarda elde edilen birçok kazanım yok edildi.
Çiftçinin ve kooperatifin kaybettiğini tekrar kazanmak için Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi Başkanlığına aday olduğunu belirten Muammer Öcal şu görüşlere yer verdi; “1996 yılından sonra gelen yönetimler PANET’i arazisiyle birlikte sattılar ve bu dev kazanım yok edildi.
Kaybedilen kazanımlar sadece PANET ile sınırlı kalmadı. Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifinin Şeker Banktaki hisseleri de satıldı. Sonraki süreçte bir çiftçi bankası olan Şeker Bank yapancılara satıldı. Ladik’e 20 bin metre kare, Vezirköprü’de 13 bin metre kare, şehir içinde çok değerli arsalar satıldı. Pancar motor’daki hisselerimiz satıldı. Kazanımlarımız birer birer heba edildi.
Yeniden kazanmak, kaybettiklerimizin yerlerine yenilerini koymak için biz buradayız ve bu amaçla yola çıktık, güçlerimizi birleştirdik, desteğinize talip olduk. Önceden başardık, yine başaracağız. Desteğinize ve güveninize talibiz. Dedi.
Muammer Öcal, projelerimizi ve özellikle pancar üreticisine neler kazandıracağımızı, üreticimiz için neler yapacağımızı biliyoruz. Dedi.

Share
68 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?