logo

Ankara & Vezirköprü Platformu 27 Üniversite Öğrencisine Burs Verecek

Ankara & Vezirköprü Platformu 27 Üniversite Öğrencisine Burs Verecek

Ankara & Vezirköprü Platformu bu yılda Ankara’da eğitim gören Vezirköprülü üniversiteli öğrencilere yönelik burs çalışmasını tamamlayarak 27 öğrenciye 9 ay, ayda 200 TL’lik burs verecek.

Ankara & Vezirköprü Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülşen, Yönetim Kurulu üyeleri Hayrettin Yılmaz, Zekai Korol, Sami Tuzcu ve Yunis Kuzu’dan oluşan burs komisyonu tarafından gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı sonrası 2021-2022 eğitim öğretim yılında 49 öğrencinin burs için müracaatta bulunulduğu, bunlardan ise 27 tanesine burs verileceği açıklandı.

Konu ile ilgili olarak Ankara & Vezirköprü Platformu Başkanı Murat Gülşen yaptığı açıklamada; “Yönetim Kurulu üyelerimizin gayret ve çalışmaları ile iş insanı, bürokrat, memur, esnaf hemşehrilerimiz ile yaptığımız iş birliği neticesinde bu yıl 27 Üniversite öğrencimize burs verilmesi konusunda aracı olmaktan mutluyuz.” Dedi.
Ankara’da ki öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya, maddi manevi katkı sağlamaya çalışıyoruz diyerek sözlerini sürdüren Gülşen; “8 yıldır istikrarlı bir şekilde sürdürdüğümüz burs çalışmasına başka illerde okuyan Vezirköprülü öğrencilerimizden de müracaat oluyor. Ancak Ankara’da yaklaşık 200 civarında Vezirköprülü öğrencimiz olduğu için imkânlarımız Ankara’da okuyan öğrencilerimize öncelik vermemizi gerektirmektedir. “ şeklinde konuştu.
Gülşen; “Bize destek veren Yönetim Kurulu üyelerimize ve katkı sunan hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Burs verilecek öğrencimizi tespit ederken çok titiz davranıyor, gerekli belge ve bilgileri değerlendiriyor burs verecek olan hemşehrilerimiz ile öğrenciyi iletişime geçiriyoruz.
Ankara’da okuyan Vezirköprülü öğrenciler hemşehrimiz tarafından sürekli desteklenmektedir, bu tür çalışmalarımız artarak devam edecektir.” dedi.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?