logo

Ankara Vezirköprü Platformu Başkanı Murat Gülşen; Ankara’daki Vezirköprülü Üniversiteliler Yalnız Değil

Ankara Vezirköprü Platformu Başkanı Murat Gülşen; Ankara’daki Vezirköprülü Üniversiteliler Yalnız Değil

Ankara & Vezirköprü Platformu tarafından bu yıl 5.si düzenlenen “Üniversiteli Öğrenciler ile Kahvaltı Etkinliği” bu yılda muhteşem bir birlikteliğe sahne oldu.
Ankara’da yaşayan Vezirköprülü siyasetçi, bürokrat, işadamı, sanatçı, spor ve kültür insanlarının da katılım sağladığı kahvaltı beklenenden daha fazla ilgi görünce DSİ Sosyal Tesisleri’ndeki salona sığılmakta zorlanıldı.

Ankara’nın seçkin üniversitelerinde eğitim gören 60’tan fazla öğrencinin katılım sağladığı etkinlik, Ankara & Vezirköprü Platformu Başkanı Murat Gülşen’in konuşması ile başladı. Başkan Gülşen “-Kahraman ordumuzun çok önemli bir operasyona başladığı bu günlerde hayırlı güzel haberler bekliyoruz inşallah. Allah onları esirgesin. Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz kahvaltımıza açıkçası bu kadar ilgi beklemiyorduk, dolayısıyla yerimiz dar geldi kusura bakmayın. Amacımız gençlerimizin birbirleri ile tanışıp bir sinerji oluşturarak, Başkent’de yalnız olmadıklarını göstermek. Yönetim Kurulu üyelerimizin yoğun gayreti ile düzenlediğimiz organizasyonda Ankara’da yaşayan hemşerilerimizin gösterdiği teveccühe de ayrıca teşekkür ederiz. Demek ki samimi duygular ile yapılan faaliyetler karşılık buluyor. Sağ olsunlar gerek Yönetimde bulunan arkadaşlarımız gerekse Ankara’da yaşayan hemşehrilerimiz bu tür etkinliklerimizde bizleri maddi – manevi destekliyorlar.” dedi.
Şair – Yazar Aydın Yüksel, önce Topçu ve Füze Okulu Plan ve Program Şube Müdürü Topçu Albay Recep Çalışkan tarafından bu etkinlik için özel olarak yazılan “VEZİRKÖPRÜ GENÇLERİ” isimli şiiri ve arkasından kendine ait “BARIŞ PINARI” isimli şiiri okudu.
Daha sonra etkinliğe katılım sağlayan öğrenciler tek tek kendilerini tanıtarak duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Öğrencilerden Rumeysa Yıldırım; “ Ankara’ya eğitim için geldiğim günden bu yana Ankara & Vezirköprü Platformu’nun her konuda desteğini gördüm, gurbette bu güzelliği yaşatan tüm büyüklerimize teşekkür ederim.” dedi.
Öğrencilerden sonra da kahvaltıya katılan Vezirköprülüler’de kısaca kendilerini tanıtarak görüş ve önerilerini dile getirdi. Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy; “ Bu tür faaliyetlerimizi biraz dana sık aralıklar ile yapmalıyız. Ankara & Vezirköprü Platformu’nun uygun göreceği zamanlarda Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün tesislerinde öğrenci arkadaşlarımıza imkanlar ölçüsünde yapılacak her türlü etkinlik için yer sağlayabilirim. Bize düşen her görev için öğrenci arkadaşlarımın yanındayız.” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Mevzuat Daire Başkanı Bekir Keleş de; “Biz de halen öğrenciyiz, öğrencilik yıllarımız bu şehirde geçti, sizlerin yaşadıklarınızı tahmin edebiliyoruz. Kendinizi geliştirin, yetiştirin, bizlerde sizler için elimizden geleni yapalım, tecrübe ve imkanlarımız ile yanınızdayız.” dedi.
Daha sonra işleri dolayısıyla katılamayan Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı Adem Tuncer, Ankara Valiliği Protokol Müdürü Adem Sezer, Prof. Dr. Hayrettin İvgin, Platform Yönetim Kurulu üyesi, Albay Recep Çalışkan, Kızılcahamam Milli Eğitim Şube Müdürü Hayrettin Yılmaz, Kunduz Güreş Ağası Halil İbrahim Çiçek, Platform Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Çınar, MHP eski Milletvekili adayı Ayhan Acar ve Mehmet Ali Ülker’in mesajları iletildi.
Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Mevzuat Daire Başkanı Bekir Keleş, KOSGEB Daire Başkanı Erdal Çınar, SGK Halkla İlişkiler Müşaviri Uğur Korkmaz, TBMM Başkanı Özel Kalem Müdür Yardımcısı Hüseyin Koşar, Havacı Tuğgeneral Yaşar Kadıoğlu, Ankara Samsun Dernekler Federasyonu (ASDEF) Başkan İbrahim Işık ve Yardımcısı Satılmış Akyüz, Platform Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülşen, Yönetim Kurulu’ndan Polatlı Müftüsü Hayri Cihangeri, Mersin Cumhuriyet Savcısı Tamer Taş, İşadamı Hüseyin Semercioğlu, Turizmci Tolga Dinç, Yunis Kuzu, Sait Arslan, Zekai Koral, Ufuk Keskin, Ahmet Tığ, Süleyman Arslan, Orhan Dağ, Savcı Osman Tangaloğlu, Emekli Savcı Avukat Mehmet Yücesoy, İşadamı Çiçekler Grup’tan Ferhat Çiçek, Köprülüler İnşaat sahibi Ferhat Özdemir, Bozbaşoğulları İnşaat Halil İbrahim Bozbaş, Milli sporcu Erol Fidan, Binbaşı Mehmet Akay, Sanatçı Arslan Akyol, Sarıdibek Köyü Dernek Başkanı Osman Işkın, Vezirköprülüler Derneği Başkanı Aslan Koçak, Güldere-İmircik Köyü Dernek Başkanı Bayram Dilmaç, Alanşeyhi Derneği adına Avukat Fazıl Ahmet Keskin, Karaköy Dernek Başkanı Bayram Elma, Etimesgut MHP Belediye Meclis Üyesi-Başkent Samsunlular Derneği Başkanı Yüksel Tosun, Başkan Yardımcısı Mustafa Akça, Emekli öğretmen Mehmet Cihangeri, Emekli asker Osman Nuri Bolat, Şair-Yazar Aydın Yüksel, Dünya Tıp Kitabevi sahibi Mustafa Sezer, İşadamı Kadir Ünver, İşadamı Adem Ünver, Vezir Ekmek Sahibi Muhittin Koca, İşadamı Satılmış Güler, Avukat Şeyda Yücesoy, Mehmet Tetik, Celal Atmaca ve kalabalık bir öğrenci gurubunun katıldığı program toplu fotoğraf çekimi ile sonlandı.

Share
223 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?