logo

Ankara’da Başkent Samsunlular Derneği Kuruldu

Ankara’da Başkent Samsunlular Derneği Kuruldu

Ankara’da Cumartesi günü Samsunluların sesini daha fazla duyurabilmesi amacıyla Yüksel Tosun başkanlığında Başkent Samsunlular Derneği hizmete açıldı.

Açılış konuşmalarında Celal Uzunkaya, Bekir Keleş, Hami Korkmazlı ve Yüksel Tosun Ankara’da birlik ve beraberlik çağrısında bulunurken, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’de SAMDER in yanında olacağı ve Samsunlulara desteklerini esirgemeyeceğinin sözünü verdi.

Konuşmaların ardından Başkent Samsunlular Derneği’nin açılışını Ankara’da bulunan Samsunlu siyasetçi, bürokrat, iş adamı, sivil toplum kuruluşu başkanları ile birlikte gerçekleştirdi.

Açılışın ardından ise derneğin kurucu yönetimi, Başkan Yüksel Tosun, sayman Cemal Seçgin, sekreter Emrah Üçüncü, başkan yardımcıları Baki Çelen, Mustafa Akça, Alper Üçüncü, kurucu üyeler Dursun Ali Sağlam, Hasan Tosun ve Mustafa Töre’den oluştu.

Derneğin açılış törenine emniyet genel müdürü Celal Uzunkaya, Cumhurbaşkanlığı mevzuat daire başkanı Bekir Keleş, Polatlı müftüsü Hayri Cihangeri, Millietçi Hareket Partisi disiplin kurulu başkanı Hami Korkmazlı, ASİAD başkanı Osman Yılmaz, Etimesgut belediye başkanı Enver Demirel, Kunduz güreş ağası ve iş adamı Halil İbrahim Çiçek, İş adamı İbrahim Yılmaz, Mersin Cumhuriyet Savcısı Tamer Taş, Ankara Vezirköprü platformunun başkanı Murat Gülşen, Savcı Abdullah Hazır, Ankara Samsun dernekler başkanı (ASDEF) İbrahim Işık ve başkan yardımcısı Satılmış Akyüz, Alanşeyhi köyü dernek başkanı Hikmet Abacı, Karaköy derneği başkanı Bayram Elma ve davetliler katıldı.

Share
267 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?