logo

Ankara’da Özel Sergi


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Bu hafta Ankara & Vezirköprü Platformu ve Vezirköprü Belediyesi organizasyonu ile Ankara’da açılan Vezirköprü Sergisi ilçe adına gerçekten çok önemli.
Başkent Ankara’nın göbeğinde açılan bu sergiye Ankara’da bulunan Vezirköprülü hemşerilerimizden de duymayan varsa atlamasın. 9 Temmuz’a kadar mutlaka ziyaret etsinler.
Hafta Sonu..
Boğucu yaz sıcaklarına ansızın geçmektendir herhalde diyelim, hafta sonunu biraz kırık geçirdik.
Uzun zamandır kendim için uğramadığım, en son ayağım kırıldığında gittiğim acil servise de yolumuz düştü yine.
Açıkçası o zaman da 4 kırığın filmine bakan doktor bey “burkulmuş bir şeyin yok” demiş; şifa bulamadan ayrılmıştım. Bu kez de, ateşin yok denerek gönderilmeme rağmen, 3. günde halen yutkunmakta zorluk çekiyorum. Boğazıma bile bakmayan doktor hanım üzerine alınmasın ama yine Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde şifa bulamadan ayrıldım.
Ayrılırken diğer hastalara şifalar dilemeyi atlamadığım gibi, Vezirköprü’den minibüslerle Samsun’a özel hastanelere taşınanları da unutmadım.
İğneyi de kendimize batırdım tabi.
Yeni hastane yapılacak mı, kimin yüzünden durdu, niye durdu derken; mevcut hastaneyi arka plana attık. Neler oluyor, hastalar memnun mu demedik. Hoş, epeydir bir şikayette duymadık ama, sürekli aynı yere gidenler olan biteni kanıksadıklarından belki yaşananlar alışkanlık haline gelebilir.
Yine de Vezirköprü Devlet Hastanesi’nden ambulansla Samsun’a sevk edilmek te vardı deyip susmak en iyisi galiba..
Pazar günü ise elektrik kesintisi karşıladı. Ben de mi bir tuhaflık var derken; sosyal medyada “kalktık, elektrik yok, su yok, vb. yok.. Ne güzel bir Vezirköprü günü” diyen mesajı gördüm biraz olsun rahatladım.
Günlerce süren gelip giden elektrik kesintileri de sadece bize değilmiş demek ki..
Gerçekten çok büyük bir kalabalığın izlediği Festivalin (yağlı güreşlerin) arkasında bıraktığı kirliliği temizleyen Belediye ekipleri doğrusu fena iş çıkarmamışlar.
Evet; Kunduz gerçekten her ağacın altının dolduğu bir günü geride bıraktı.
Gidenler görmüştür; Kunduz Kamp Eğitim Merkezi’nin hafriyat çalışmaları da başlamış. Bununla beraber geçen yıl yıkılan güreş pistinin tribünleri de yenilenmiş. Kamp Eğitim Merkezi biran önce biterse, belki bu koca tesis yılda bir kez kullanılan bir alan olmaktan kurtulur.
Yine de, Kunduz Allah’ın Vezirköprü’ye bahşettiği en büyük nimetlerden biri. Her yeri ayrı güzel ama, Soğuk Su Bölgesinin güzelliği her havada ayrı bir güzel.
Dileğimiz ağaçların gittikçe azaltılarak sonraki kuşakların ormana hasret kalmaması; Uzun zamandır ciddi bir olayla karşılaşmadık ama, özellikle bu sıcak yaz aylarında bir yangın yaşanmaması.

Share
758 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ÜÇ YİĞİT ÇIKMIŞ MEYDANE ÜÇÜ DE BİRBİRİNDEN MERDANE!

  21 Şubat 2024 Köşe Yazıları

  31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Vezirköprü tarihinde hiç görülmemiş bir belediye başkan adayı var. İlçede örgütü olan her parti, belediye başkanlığı seçimine katılıyor. Belediye başkan adaylarını sıraya dizip, şöyle bir bakınca hepsi de pırıl pırıl. Üniversitede başarılı olmuş, gelmiş gariban Vezirköprü'de iş kurmuş. Bir şekilde doğup büyüdüğü, kimsesiz Vezirköprü'ye hizmet için yollar aramıştır. Ancak; Siyaset yoluyla hizmet edebileceğine inanmış, kolları sıvamışlardır. Adaylardan hiç birinin ideolojisi olduğunu ben şahsen sanmıyo...
 • Seçimlerde Vezirköprü’de çarşı karıştı

  21 Şubat 2024 Köşe Yazıları

  AKP'de aday Murat Gül'ün özellikle teşkilatın ve teşkilatta söz sahibi olanların ayrılarak YRP'de saf tutmasının yaratacağı boşluk ve kendi kısa dönemlik ilçe başkanlığının teşkilatı ve İlçedeki özellikle partilileri tanımasına yetmeyeceği iddiaları seçimin kaderini etkileyecek mi? 31 Mart yerel seçimleri için çarşı iyice karıştı dersek yanılmayız. Seçimlere 40 gün kala kafalarda birçok soru işareti var. Hemen herkes seçim için kimin kaç oy alacağına ilişkin tahminlerini paylaşıyor. Osman Özer'den sonra AKP'nin Belediye Başkanı olan ve...
 • Çocuk Zor Duygularda Olduğunda Ona Nasıl Yaklaşabiliriz?

  17 Şubat 2024 Köşe Yazıları

  Olumlu duygular yaşandığında aile için istendik bir durum olurken olumsuz, zor duygular yaşandığında tepkileriniz suçlayıcı azarlayıcı, yıldırıcı, susturucu oluyorsa çocuklar ailelerine olumsuz duygularını yansıtmamak için çaba harcarlar. Olumsuz duygular vardır ve zaman zaman yaşanır, bize bir mesaj verir. Örneğin kıskançlık kötü bir durum değildir normaldir, utanç hissetmek, pişmanlık duymak normaldir. Bu duyguları anlamak ve kabul etmek önemlidir. Oradaki mesaj daha çok ilgi, konuşma isteği, zaman ayırma gibi durumlar olabilir. Aile bunları ...
 • ASLI YOK YAYLASINDA BİN BEŞYÜZ KOYUNUM VAR BENİM!

  14 Şubat 2024 Köşe Yazıları

  1970'li yıllardı. Türkiye'de yapılacak seçimleri izlemek üzere dış ülkelerden çok sayıda gazeteci ve uzman, Türkiye'ye gelmişti. Seçimlerin sonu belli olmadan ülkelerine dönen bazı gözlemciler ve gazetecilere sorarlar; - Türkiye'de seçimleri hangi parti kazanacak? Gazeteciler ve gözlemciler edindikleri intibaya göre verdikleri yanıtlar ilginçtir. Büyük çoğunluk; - “Komünistler kazanacak” yanıtını verir. Herkes şaşkınlık içinde sorar; “Yahu! Türkiye'de komünist partisi yasak, nasıl olur da yasak olan parti seçime girebilir de, seçim kazanab...