logo

Ankara’da Özel Sergi


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Bu hafta Ankara & Vezirköprü Platformu ve Vezirköprü Belediyesi organizasyonu ile Ankara’da açılan Vezirköprü Sergisi ilçe adına gerçekten çok önemli.
Başkent Ankara’nın göbeğinde açılan bu sergiye Ankara’da bulunan Vezirköprülü hemşerilerimizden de duymayan varsa atlamasın. 9 Temmuz’a kadar mutlaka ziyaret etsinler.
Hafta Sonu..
Boğucu yaz sıcaklarına ansızın geçmektendir herhalde diyelim, hafta sonunu biraz kırık geçirdik.
Uzun zamandır kendim için uğramadığım, en son ayağım kırıldığında gittiğim acil servise de yolumuz düştü yine.
Açıkçası o zaman da 4 kırığın filmine bakan doktor bey “burkulmuş bir şeyin yok” demiş; şifa bulamadan ayrılmıştım. Bu kez de, ateşin yok denerek gönderilmeme rağmen, 3. günde halen yutkunmakta zorluk çekiyorum. Boğazıma bile bakmayan doktor hanım üzerine alınmasın ama yine Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde şifa bulamadan ayrıldım.
Ayrılırken diğer hastalara şifalar dilemeyi atlamadığım gibi, Vezirköprü’den minibüslerle Samsun’a özel hastanelere taşınanları da unutmadım.
İğneyi de kendimize batırdım tabi.
Yeni hastane yapılacak mı, kimin yüzünden durdu, niye durdu derken; mevcut hastaneyi arka plana attık. Neler oluyor, hastalar memnun mu demedik. Hoş, epeydir bir şikayette duymadık ama, sürekli aynı yere gidenler olan biteni kanıksadıklarından belki yaşananlar alışkanlık haline gelebilir.
Yine de Vezirköprü Devlet Hastanesi’nden ambulansla Samsun’a sevk edilmek te vardı deyip susmak en iyisi galiba..
Pazar günü ise elektrik kesintisi karşıladı. Ben de mi bir tuhaflık var derken; sosyal medyada “kalktık, elektrik yok, su yok, vb. yok.. Ne güzel bir Vezirköprü günü” diyen mesajı gördüm biraz olsun rahatladım.
Günlerce süren gelip giden elektrik kesintileri de sadece bize değilmiş demek ki..
Gerçekten çok büyük bir kalabalığın izlediği Festivalin (yağlı güreşlerin) arkasında bıraktığı kirliliği temizleyen Belediye ekipleri doğrusu fena iş çıkarmamışlar.
Evet; Kunduz gerçekten her ağacın altının dolduğu bir günü geride bıraktı.
Gidenler görmüştür; Kunduz Kamp Eğitim Merkezi’nin hafriyat çalışmaları da başlamış. Bununla beraber geçen yıl yıkılan güreş pistinin tribünleri de yenilenmiş. Kamp Eğitim Merkezi biran önce biterse, belki bu koca tesis yılda bir kez kullanılan bir alan olmaktan kurtulur.
Yine de, Kunduz Allah’ın Vezirköprü’ye bahşettiği en büyük nimetlerden biri. Her yeri ayrı güzel ama, Soğuk Su Bölgesinin güzelliği her havada ayrı bir güzel.
Dileğimiz ağaçların gittikçe azaltılarak sonraki kuşakların ormana hasret kalmaması; Uzun zamandır ciddi bir olayla karşılaşmadık ama, özellikle bu sıcak yaz aylarında bir yangın yaşanmaması.

Share
578 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Beklemeye devam!

  24 Kasım 2021 Köşe Yazıları

  “Kavak OSB Yatırımcılara Fırsat sunuyor.” “Kavak OSB Yatırımcılar için çekim merkezi” “Kavak OSB Samsun'un en büyüğü olacak” “Havza OSB'de 50 milyon liralık yeni yatırım” “Havza OSB'ye 10 milyon liralık yatırım kararı” “Havza OSB'de 7 milyon euroluk yeni yatırım kararı” “Suluova OSB'ye 6 ayda 24,5 milyon yatırım” “Merzifon OSB'ye 19 fabrika geliyor” “Vezirköprü'ye 3 sanayi yapılacak” “Vezirköprü'ye en özel OSB yapılacak” İnternette bir arama motoruna ilçelerin ismiyle birlikte OSB haberleri yazın, karşınıza bu haberler çıkıyor. Samsu...
 • AĞAÇ- İŞ OLMAZSA VEZİRKÖPRÜ KÖY OLUR

  24 Kasım 2021 Köşe Yazıları

  Samsun'dan sık sık ziyaretimize gelen dostumuz Şaban Bey'le sohbet ediyoruz. Şaban Bey toplumsal konulara ülke ve dünya sorunlarına kafa yoran, düşünce üreten bir dostumuz. Sohbet ederken fikir olarak yararlandığım için kendisini dikkatle dinlerim. Vezirköprü ile ilgili gözlemlerini şöyle anlatıyor dostum Şaban Bey. Yıllardan beri Vezirköprü'ye gelirim. Her sosyal sınıfla toplumsal, siyasal sohbet ederim. Yıllardır Vezirköprü'nün makûs talihi hiç değişmez. Örneğin; Türkiye'de otoban olmayan yollar pek kalmadı. Havza'dan Vezirköprü yoluna gi...
 • İlçe Tarım ve Kenevir..

  17 Kasım 2021 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz haftaki sorularımıza bir hayli destek aldık. Vezirköprü'nün yıllarca süren ve neredeyse değişmeyen sıkıntılarından bazılarını yeniden hatırlattık. Unutmuş olduklarımızın bazılarını da hatırlatan okuyucularımız oldu. Bunlardan biri “İlçe Tarım Binası'nın akıbeti ne oldu?” diğeri ise “Vezirköprü kenevir başkenti olacaktı. Endüstrisi Vezirköprü'de gelişecekti. Ne oldu?” şeklindeydi. Böylesine önemli iki konuyu atladığım için okuyucularımdan özür dileyerek ekliyorum. Vezirköprü'ye yatırım yapılacaksa, bir eksikliği giderilecekse ya tasa...
 • Cevaplayamadığımız sorular?

  10 Kasım 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'nün sorunlarını sıralamak insana keyif vermiyor. Ancak, dillere pelesenk olan, bizim sormaktan bıkmadığımız önemli kısmına ise doyurucu cevap bulamadığımız sorularımızı sıralamak istedim. Havza - Vezirköprü yolu ne zaman tamamlanacak? Yol Vezirköprü'ye kadar gelecek mi, yoksa yakınlarında mı bitecek? Bu yol hangi güzergâhı kullanacak? Vezirköprü-Durağan yolu yapılacak mı? Yapılacaksa ne zaman? Vezirköprü'nün diğer çevre ilçelerle olan bağlantıları ne zaman yapılacak? Vezirköprü Besi OSB ne zaman başlayacak, ne zaman tamamlanacak? ...