logo

Atatürk’ü 62’inci Ölüm Yıldönümünde Saygıyla Andık 12 Kasım 2000 Pazar

Atatürk’ü 62’inci Ölüm Yıldönümünde Saygıyla Andık 12 Kasım 2000 Pazar

Sevr Antlaşmasıyla yok olmaya mahkûm edilen ülkemizi işgal edip; zulüm ve işkencenin en vahşi örneğini sergileyen Batının şer zihniyetli işgalci kuvvetlerini İzmir’den denize döktükten sonra, doğunun en uygar ve örnek Türkiye’sini kuran büyük Atatürk’ü, ölümünün 62.yılında bir defa daha saygıyla andık.
Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de törenlerle kutlandı. Atatürk anıtına çelenkler sunulduktan sonra, Kapalı Spor Salonunda Vezirköprü Lisesi Müdürlüğü’nce kutlama programı sunuldu. Konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.

Vezirköprü sorunlarına el atan bir Samsun Milletvekili
Duruçay Barajı, Adliye Sarayı, Sağlık, Eğitim ve Su Sorunlarımız Mecliste!
Samsun’un enerjik milletvekillerinden FP’li Musa Uzunkaya; Enerji ve Tabii Kaynaklar, Adalet, Bayındırlık, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlarının yanıtlaması istemiyle ilçemizle ilgili beş soru önergesi verdi.
Soru önergeleri ilçemiz sorunlarıyla ilgili olduğu için aynen yayınlıyoruz.
Uzunkaya: Enerji Bakanı Cumhur Ersümer’e, Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk’e, Bayındırlık Bakanı Aydın Koray, Sağlık Bakanı Osman Durmuş’a, Mill Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu’na sorduğu sorular aynen şöyle:
Duruçay Barajı
Soru-1) Vezirköprü ve Duruuçay Barajlarının bitirilmesi için ne kadar ödenek ihtiyacı vardır? Soru-2) Yegâne geçim kaynağı tarımcılık olan Vezirköprü halkının 10.000 dekar arazisini sulayacak bu iki barajın ikmali için gerekli olan para, devletimizin ödemekte olduğu iç borç faizinin kaç gün veya saatine tekabül etmektedir?
Adliye Hizmet İçi Eğitimi
Soru-1) Vezirköprü Adliye Sarayı’nda ihtiyaç fazlası olan kat ve bölümlerin atık kalması karşısında bakanlık olarak bu mekânın değerlendirilmesi düşünülmekte midir?
İçme Suyu
Soru-1) Bakanlığınız döneminde bağlı birimleriniz aracılığıyla Vezirköprü ilçesine hangi hizmetler getirilmiştir ve maliyetleri ne kadardır?
Sağlık ve Doktor Sorunu
Soru-1) Yakın geçmişte bazı köylerinde toplu çocuk ölümlerine sebep olan vakaların yaşandığı Vezirköprü ilçesinin, koruyucu hekimlik, ana ve çocuk sağlığı ile çevre sağlığı hizmetleri yönünden mevcut durumu Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği standartlarına göre hangi seviyededir?
İlköğretim okul ve lojmanları
Soru-1) Samsun ili Vezirköprü ilçesinin ihtiyacı olan ilköğretim okulları ne zaman yapılacaktır?
Adli Sicil Alımı Vezirköprü’de Kolaylaştı
Vezirköprü Başsavcısı Harun Yılmaz’dan aldığımız bilgiye göre:
Vezirköprü Adliyesi’nde Adli Sicil Bilgi İşlem Merkezi kurulmuş olup, online bağlantılı olarak Adli Sicil Bilgileri verilmeye başlanmıştır.
Adli Sicil Bilgileri daha önce Samsun Adli Sicil Bilgi İşlem Merkezi’nden alınmaktayken, halkımız bu hizmetten 4.050.000TL’sı bedelle faydalanmakta ve birkaç gün beklemekteydi. İlçemizde bu hizmet 850.000TL’sı karşılığında ve bekletilmeksizin sunulmaktadır.
Nuriş Vezirköprü Cezaevine Girebilir
Bir süre önce Fransa Cezaevinden getirilen sabıkalı Alaaddin Çakıcı ile sürekli aralarında kan cinayetleri olduğu ileri sürülen, Seyyar Cezaevi mahkûmu Nuri Ergin’in ilçemize cezaevine gelmesi olasılığı var.
Sanığın, iddialara göre: İlçemiz Cezaevinde 4-5 taraftarı bulunuyor.
Nuriş diye bilinen sanığın Cezaevi Savcısına bağırıp çağırdığı, ikinci Müdür ve Gardiyanı tokatladığı, Nuriş’e 6 tabanca ile esrarı Avukatları getirdiği, çok yerden haraç aldığı, birinin randevu evi annesinin 10 milyar, bir başka genelev sahibinin 35 milyar gönderdiği öne sürülmektedir. Sanık Uşak Cezaevinde olay çıkarttıktan sonra nakledilmişti.

Share
57 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?