logo

Aynı alanda Sera’dan sonra Sebze Hali de yapılacak.. Soğuk Hava Deposu için sona geliniyor!..

Aynı alanda Sera’dan sonra Sebze Hali de yapılacak.. Soğuk Hava Deposu  için sona geliniyor!..

Vezirköprü Belediyesi’nin tarıma katkı vermek amacıyla başlattığı çalışmalardan biri olan Soğuk Hava Deposu, Sebze Hali ve Sera
bir arada olacak. Soğuk Hava Deposu’nun bu yaz bitirilmesi bekleniyor.

İlçemizin uzun zamandır beklediği yatırımlardan biri olan Soğuk Hava Deposu inşaatı hızla sürüyor.
İlçe Mezbaha’sının hemen arka tarafında Belediye’ye ait seranın da bulunduğu alanda yapılan Soğuk Hava Deposu inşaatının kısa sürede bitirileceği belirtildi.
Soğuk Hava Deposu’nun inşaatının taban alanı 2 bin metrekarenin üzerinde..
Geçtiğimiz hafta Belediye Meclisi’nden alınan yetkiyle Soğuk Hava Deposu ve Sera’nın olduğu alanın komşusu olan tarlanın da 4 bin 256 metrekarelik kısmını alan Vezirköprü Belediyesi, bu alanla birlikte bir kompleks olarak yapmayı düşündüğü alanda çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan ve çalışmaları yerinde izleyen Belediye Başkanı Sadık Edis:

DOKAP’dan aldığımız destek ile yapımına başladığımız soğuk hava deposu inşaatımız 3500 M2’lik kapalı alana sahip. İçerisinde 700 metreküplük 12 adet soğuk oda ve 600 metreküplük 1 adet şoklama odası olmak üzere toplam 9 bin metreküplük tesisimizin inşaatını en kısa sürede tamamlayıp Vezirköprü’müzün hizmetine sunacağız. Yan tarafta aldığımız ve Belediyemize kazandırdığımız alanla birlikte vatandaşlarımıza çok daha iyi bir hizmet vermeyi tasarlıyoruz.
Bu alanda hem Soğuk Hava Depomuz, hem sera faaliyetlerimiz sürüyor. Aynı zamanda alanımızda bir de Sebze Hâli yaparak ilçemizin bu anlamdaki büyük eksiğini giderecek ve ilçe tarımına belediye olarak katkı sunacağız. Dedi.
Soğuk Hava Deposu çalışmalarının önümüzdeki yaz aylarında çalışmaya başlaması ve bu yıl içerisinde üretilen ürünlerin saklanmasına başlanmasına çalışıldığı kaydedildi.

Share
125 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?