logo

Bakanlık ilan etti.. Yeni Küçük Sanayiyi TOKİ yapacak!

Bakanlık ilan etti.. Yeni Küçük Sanayiyi TOKİ yapacak!

Vezirköprü’deki yapılması planlanan Küçük Sanayi Sitesi’nin yapımının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılması kararı alındı. Kukkanılacak alanın onay kararı Bakan imzasından çıktı.

Vezirköprü’de uzun zamandır konuşulan konulardan biri olan Küçük Sanayi Sitesi’nin yeniden yapılması için çalışmalar sürerken, konuyla ilgili gelişme Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avdan Mahallesi’ndeki 1224, 1226 ve 1246 parsel numaralarında bulunan yaklaşık 24,8 hektarlık alanın ‘Rezerv Yapı Alanı’ olarak belirlenmesi için Vezirköprü Belediyesi ve Vezirköprü Kaymakamlığı’na yazı gönderdi. Bu alanda yapılacak olan inşaat çalışmasını ise Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) üstlenecek.
Vezir-köprü’de yaklaşık 40 yıl önce yapılan ve İlçenin büyümesi ile şehir içinde kalan Küçük Sanayi Sitesi, içerisinde çalışan esnafın da özellikle park sıkıntısı için şikâyetlerine konu oluyordu.
Konuyla ilgili olarak Vezirköprü Belediyesi başta olmak üzere başlatılan çalışmalar sonucunda, Avdan Mahallesi’ndeki yaklaşık 250 dönümlük arazinin ‘rezerv yapı alanı’ olarak ilan edilmesi ile en somut adım atılmış oldu.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis:

Mevcut Küçük Sanayi Sitemiz ilçemizdeki önemli sorunlardan biriydi. Alan olarak da yetersiz kalan Küçük Sanayi Sitemiz ilçe trafiği de başta olmak üzere birçok sıkıntıyı beraberinde getiriyordu. Modern bir kent olma uğraşı veren Vezirköprü’ye yakışmıyordu.
Yaptığımız çalışmalar sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın aldığı karar İlçemiz adına sevindirici.
Şimdi proje çalışması sürüyor. Proje tamamlandıktan sonra talep toplanmasına başlanacak. 1 yıl içerisinde bitirilmesini hedefliyoruz. Dedi.

Share
353 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?