logo

Başarılı Yazar Hatice Tarkan Doğanay Ödüle Layık Görüldü

Başarılı Yazar  Hatice Tarkan Doğanay Ödüle Layık Görüldü

İlçemizde adından son yıllarda sıklıkla söz ettiren başarılı Yazar-Şair Hatice Tarkan Doğanay ödüle layık görüldü.
Payda yayınları tarafından düzenlenen 2020 Hasibe Ayten şiir ödülünün bu yılki sahibi ilçemiz Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde görev yapan Hatice Tarkan Doğanay oldu.
Ali Mustafa, Özge Sönmez, Mesut Özcan, Ahmet Özer ve Ertuğrul Özüaydın’dan oluşan heyet Hatice Tarkan Doğanay tarafından hazırlanan “Siyah Ceketli Kadınlar” adlı eseri ödüllendirdi.
Süreci gazetemize anlatan Doğanay; “Pandemi döneminde gündüzleri işine geceleri şiire tutunduğu günlerden birinde Edebiyat Nöbeti Dergisi sahibi Celal Karaca beni aradı. Hasibe Ayten Şiir Ödülü verilecek senin katılmanı çok isterim dedi. Ben pek yanaşmadım açıkçası benim şiirlere kim ödül versin hocam dedim. O kadar çok ısrar etti ki tamam demek zorunda kaldım” şeklinde konuştu.
Pazartesi günü birinciliğim açıklanınca çok mutlu oldum diyerek sözlerini sürdüren Doğanay; “Bedrettin Cömert’in Türk Dil Kurumu Çeviri ödülünden sonra Vezirköprü’lü bir edebiyatçının ulusal anlamda aldığı bir ödüldür. “ dedi.
Ödüle layık görülmesi nedeniyle mutluluğunu dile getiren Hatice Tarkan Doğanay; “Bir sağlık emekçisi kadın olarak, bir kadın adına verilen ödülü almak benim için çok önemli. Bu ödülle yolum biraz daha aydınlandı.

Doğduğum topraklar öyle dolu öyle doğurgan ki beni tekrar tekrar doğurup çoğaltıyor. Bu ödül hem benim için hem Vezirköprü için çok önemli. Emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.
Doğanay’ın ödülünü 5 Aralık’ta Ankara’da düzenlenecek olan programda alacağı belirtildi. Eserin kitap haline getirilerek düzenlenecek olan törende okurlara sunulacağı ifade edildi.
Yazarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Share
337 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?