logo

Başkan Zihni Şahin ve Hacı Eyüp Güler Vezirköprü’lü Esnafla Yemekte Bir Araya Geldi

Başkan Zihni Şahin ve Hacı Eyüp Güler Vezirköprü’lü Esnafla Yemekte Bir Araya Geldi

Çarşamba akşamı ilçemizdeki Bedesten içi Restoran’ta esnafla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı Eyüp Güler ilçe oda başkanları ve esnaflarla bir araya gelerek esnafın sorunlarının çözülmesi için gerekenlerin yapılacağını belirtti.

Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hacı Eyüp Güler;

“Sizin Derdiniz Benim Derdim”

Bedesten Üçler Restorant’ta düzenlenen yemek öncesi açılış konuşmasını Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hacı Eyüp Güler yaptı.

Güler; “Hepinizin derdini kendi derdim olarak bilerek hepinizin derdine koşmaya çalışıyorum buna mecburum. Sizlerin sorunlarını aktarabilmek için çözüm bulabilmek için tüm oda başkanları ile iyi geçinmek mecburiyetindeyim. Sizin derdiniz benim derdim. Devlet anayasada belirtildiği gibi esnafını koruyucu ve kollayıcı tedbirler alır. Zihni Şahin Başkanımız sağ olsun geldiği ilk günden bu yana esnafımızın ne dersi varsa çözmeye hazırım dedi.  Bu akşam da buraya esnaf kardeşlerimizle tanışmak için geldi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin;

“Bizim amacımız problemleri çözmek, problem yaratmak değil”

Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hacı Eyüp Güler’in ardından konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise; “Belediye başkanlarının işi tabii ki topluma hizmet etmek. Toplumun önündeki problemleri çözmek ve insanların yaşam kalitesini arttırmak, onların mutlu bir şekilde bulunmuş oldukları kentte yaşamalarını sağlamaktır.

Bugüne kadar görev sürem boyunca tüm odalarla birlik olup ortak akılla problemleri çözdüm. Esnafın derdini en iyi bilen yine esnaflardır. Büyükşehir belediye başkanlığı görevine geldiğim güne kadar Samsun’un tüm etkinliklerine katılmış bir kardeşinizim. Buradaki esnaflarımızın en büyük sıkıntısı göç veriyor olması ve iş alanının kıt olması.

Biz belediye olarak yatırımcının önünü açmak zorundayız. Yapmamız gerekenler neyse onları beraberce gerçekleştirebilmek için çalışacağız.  Vezirköprü’nün Problemlerini biliyorum ama bu problemlerin kısa zamanda çözülebilmesi mümkün değil. Ancak size her türlü desteği vereceğimi belirtmek istiyorum.

Vezirköprü’nün sahip olduğu Kunduz Ormanları ve Şahinkaya Kanyonu uzun vadede değil kısa vadede Vezirköprü’nün turizm açısından en büyük paya sahip olduğunun göstergesidir. Bu anlamda Vezirköprü’ye yatırım yapmak isteyen esnaflarımızla olan görüşmelerimiz devam ediyor. Beraber çalışarak Vezirköprü’nün kaderini biz değiştireceğiz. Aksi takdirde birilerinin gelerek bunu yapması mümkün değil. Bizim amacımız problemleri çözmek, problem yaratmak değil.”dedi.

Share
896 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?