logo

Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Halkımızın Bizden Beklentileri Var”

Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Halkımızın Bizden  Beklentileri Var”

Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Vezirköp-rü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis, AK Parti İlçe Baş-kanı Mehmet Kurt ve MHP İlçe Başkanı Dursun Gülü-nay Butik Otelde düzenlenen yemekte yeni dönem göreve seçilen muhtarlarla bir araya geldi.

Yemek öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Yeni bir dönem başladı. Ben ve meclis üyesi arkadaşlarımız sizlerle birlikte beş yıllık bir yola çıktık. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Pazar günü düzenlenen Kızılcahamam programında Türkiye 3.lük ve Samsun’da 1.olmamız nedeniyle Rabia plaketimizi Cumhurbaşkanımızın elinden aldık. Bu gurur hem teşkilatımızın hem ilçe parti başkanlarımız Mehmet Kurt, Dursun Gülünay ve yönetimlerinin. Daha da doğrusu bu gurur Vezirköprülülerindir.

Vezirköprü’de kalıcı eserler bırakabilmek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Artık bu bizim için de şart oldu. Vezirköprü halkımız bir beklenti içerisinde. Hastanemizi seçim döneminde defalarca önümüze koydular. Kişilerin hatalarını hep biz ödedik. Daha doğrusu fatura Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kesildi. Bu adımların tekrarlanması hem bizler hem de ilçemiz için zararlı olacaktır. Bunun için buları en asgari seviyeye düşürerek yolumuza devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyemizle koordineli bir toplantı yapacağız.” Dedi.
Bizim beklentimiz eksiklerimizi en iyi şekilde tamamlamak diyerek sözlerini sürdüren başkan Edis; “Yapacağımız hizmetleri ortaya koyacağız. Bugün kenevir üzerine çalışmalar yapıyoruz. Keneviri ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Organize, İhtisas Organize ve Kenevir Organize’yi uygulamaya koyuyoruz. Bu sene bu altyapıyı mutlaka tamamlayacağız. Keneviri biz burada ekeceğiz, burada yetiştireceğiz ve üretime döndüreceğiz.” Dedi.
İlçemizde bu dönemlerde yapılan yağmur dualarının bölgesel olmasını istediklerini belirten Edis:

Her mahallemizde yağmur duaları yapılıyor. Yarın 10 mahallemizde birden var. Yetişmek mümkün değil. Bununla birlikte bölgesel olarak bir kaç mahalle bir araya gelerek yapabilirsek çok daha iyi olur diye düşünüyoruz. Hem daha güçlü oluruz, hem biriliğimiz artar. Biz de yerel yönetim olarak bu işin içinde olalım. Dedi.
Başkan Edis’in ardından konuşma yapan Kaymakam Kudret Kurnaz ise; “Elimde bu seçimlerle ilgili istatistikler var. Görüyorum ki bu 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde 160 mahallemizin muhtarlarının %55’i değişmiş. 73 muhtarımız yeniden seçilmiş, fakat 87 muhtarımız yeni seçilmiş. Seçimlerimiz güvenli bir şekilde geçti. Bundan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.
160 muhtarın arasından 159’un erkek olup sadece bir tanesinin bayan muhtar olması çok gurur verici bir şey ve de çok takdire şayan bir durum diyen Kaymakam Kurnaz; “Seçimden çıktınız ve de seçim bitti. Şu andan itibaren sizler seçildiğiniz mahallelerin temsilcilerisiniz. Onların taleplerini şikayetlerini bizlere makamlara taşıyacak olan sizlersiniz. Sizlere oy veren ve vermeyen kişilere oy verdi yada vermedi şeklinde yaklaşmayın.
Altyapı hizmetlerindeki sıkıntılarınızı, yoldaki, kanalizasyondaki, içe sularındaki sıkıntılarınızı biliyoruz. Fakat devletimiz tasarruf tedbirlerinin ciddi bir şekilde uygulandığı bir yıl yaşıyor. Bunu da bilmenizi istiyorum. Bu süreci birlikte aşacağız. Şunu bilmenizi isterim ki devlete bir işin bitirilebilmesi için ısrarla üzerinde durmanız gerekiyor.” Dedi.

Share
133 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?