logo

Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Kurumumuzu Karalayıcı Haberlere İtibar Etmeyiniz”

Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Kurumumuzu Karalayıcı Haberlere İtibar Etmeyiniz”

14 Kasım Çarşamba günü yaygın bir televizyon kanalında çıkan ilçemizdeki hayvan barınağıyla ilgili haberle ilgili olarak Vezirköprü Belediye Başkanlığı tarafından basın açıklaması yapıldı.

Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis tarafından yapılan basın açıklamasında; “14.11.2018 tarihinde ulusal bazda yayın yapan bir televizyon kanalı akşam haberi yayın saati sırasında belediyemizi ve ilçemizi ilgilendiren görüntülerle birlikte belediyemizi ve ilçemizi karalayıcı haber yapıldığı anlaşılmıştır.

Samsun ili sınırları içerisinde Büyükşehir Belediyesine ait olan ve Bafra Belediyesine ait hayvan barınağı işletmesinden başka aktif olarak çalışan herhangi bir hayvan barınağı da yoktur. Zira daha evvel belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren hayvan barınağımızda özellikle ekonomik nedenlerle yaklaşık son bir yıldır kapalıdır.

İlçemizde toplanan başıboş sokak hayvanları mevzuata uygun bakımları yapılıp kulakları küpelenmesi amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi hayvan bakımevine sevki sağlanıp buna göre çalışma devam etmektedir. Buna ilişkin sevk evraklarımız da mevcuttur.

Belediye olarak ilçemize yaklaşık 120 km mesafede bulunmasına rağmen gerektiğinde mesafe gözetmeksizin sadece bir yaralı hayvan için bile kurumumuz tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi hayvan bakım evine gönderilmek üzere defalarca araç gönderilmiştir.

Hal böyleyken ilçemizin Durağan Boyabat istikametine doğru ilçe merkezine yaklaşık 2,5-3 Km mesafede bulunan yukarıda bahsedildiği gibi kapalı olan hayvan barınağını haber içeriğinde bahsedildiği üzere hayvan tedavi ettirmeye götürdüğünü iddia eden ve sonrada yetkililerce ilçemiz İmam Hatip Lisesi’nde öğrenci olduğu anlaşılan kişi veya kişilerin yanlarında iddia ettikleri tedaviye muhtaç hayvan ile birlikte ana kara yolu kenarındaki hayvan barınağına tek başlarına gidemeyecekleri de açıktır.

Ayrıca görüntülerde iddia ettikleri tedaviye muhtaç hayvanın herhangi bir görüntüsü de söz konusu olmadığı gibi görüntülerde görülen yavru köpekler kapalı olan hayvan barınağına kilitli olduğu halde kilidi kırılarak içeri bırakılmış ve kasıtlı olarak bu görüntü çekilmiştir.

Tüm bu durum bizlere yaklaşan yerel seçimler nedeniyle siyasi atmosferin ısındığı şu ortamda kurumumuzu karalamaya yönelik zorlama ve kasıtlı bir olaydan öteye geçmemektedir.

Yine Sosyal Medya Üzerinden Belediye Veteriner Hekimleri Derneği açıklamada bulunmuştur. Söz konusu olay ilçemizi ve kurumumuzu kasıtlı olarak yıpratma ve karalamaya yönelik bir eylemdir. İlgililer hakkında gerekli incelemenin yapılması amacıyla resmi başvuruda bulunulmuştur.” İfadelerine yer verdi.

Belediye Veteriner Hekimler Derneği ise sosyal medya üzerinden yayınladıkları iletide; “Toplum raiting uğruna kullanılıyor.”şeklinde haberin asılsızlığı ile ilgili olarak ileti yayınladı.

Share
750 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?