logo

Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Vezirköprü Kabuğuna Sığmıyor”

Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Vezirköprü Kabuğuna Sığmıyor”

Belediye Meclis Toplantısında konuşan Başkan Edis, Vezirköprü’nün bekleyen birçok projesinin hayata geçirilmesi için çalıştıklarını kaydetti. Edis, Vezirköprü’nün turizmde önemli yol alacağını sözlerine ekledi.

Belediye Meclis Toplantısında konuşan Başkan Edis, Vezirköprü’nün bekleyen birçok projesinin hayata geçirilmesi için çalıştıklarını kaydetti. Edis, Vezirköprü’nün turizmde önemli yol alacağını sözlerine ekledi.

Vezirköprü Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye başkanı İbrahim Sadık Edis Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.
Toplantıda görüşülen iki gündem maddesinden ilki 2020 Yılı Mali Bütçesi’nin Plan Bütçe komisyona havalesi oldu. Buna göre; Belediyenin 2020 yılı ve izleyen iki yılı bütçe tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Görüşmesi ise 16 Ekim Çarşamba günü ikinci oturumda yapılacak.
Toplantıda görüşülen bir diğer gündem maddesi ise Oymaağaç Höyük Nerik Ziyaretçi Karşılama Merkezi için Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’e yetki verilmesi oldu. Bu karara göre ise; OKA’ya sunulan proje kapsamında buranın yapımı için 2 Milyon liralık bir proje sunulacak. Samsun Turizm Altyapı Birliği ile birlikte ortaklaşa hazırlanan projeye Vezirköprü Belediyesi de ortak olacak. Proje için OKA’dan ne kadar tamamı bu proje için kullanılacak. Bu gelecek olan miktarla Oymaağaç’ta bulunan kazı alanında düzenleme yapılacak.
Toplantıda görüşülen son gündem maddesi ise daha önce Vezir İmar Enerji’de kullanılmak için alınması planlanan binek aracın ihtiyaçlara cevap verebilecek ticari bir araçla değiştirilmesi oldu. Konuyla ilgili olarak Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Vezir İmar Enerji’nin 1 Milyon liralık kredi kullanması ve bir adet ticari araç alınması için yetki verilmesini istiyoruz. Bu araç toplu olarak bir yere gidilmesi gerektiğinde birkaç araçla bir yere gidilmesi yerine tek bir araçla hep birlikte ihtiyaç halinde kullanılmak için alınacak. Hepimize hayırlı olsun.” dedi.

Toplantının ardından yapılan çalışmalarla ilgili olarak çeşitli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Beşpınar, Boruk, Samukalan ve Yağınözü başta olmak üzere 30 civarındaki mahallemizde parke çalışmaları yapıyoruz. Kuruçay Mahallesindeki kaldırım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sanayi ve demirciler mevkiindeki çalışmalarımız da devam ediyor.” Dedi.
Vabartum arkasında yapımı tamamlanma aşamasına gelen tesis için de ince işçiliğinin devam ettiğini belirten Başkan Edis, 25 Eylül’de yapılan Adatepe Çamaşırlığı ihalesine katılım olmadı. Yine Soğuk Hava Deposunun ihalesi tamamlandı. Güneş Enerji Santralimizin tasfiye süreci tamamlandı, ihale çalışmalarımız devam ediyor. Vezirsuyu’nda 42 adet Bungalov evleri için OKA ile ortak çalışmalarımız sürüyor.
Hastane yolunu belediye olarak biz yapıyoruz. Buradaki çalışmalarımız sürüyor. Kasım ayının 15’ine kadar beton yol çalışmalarımızı yaparak hava şartlarından sezonu kapatacağız. Vezirköprü Belediyesi olarak kendi bünyemizde daralmaya gitmek zorundayız. Çünkü çalışanlarımızın 90-120 günden fazla izin günleri var. Bu nedenle böyle izinleri olan arkadaşlarımıza izinlerini kullandırıyoruz.” Şeklinde konuştu.
Yarım kalan Huzurevi’nin tamamlanması için protokolün hazırlanarak bakanlığa gönderildiğini de belirten Edis, “Yeni projelerimizin arasında Belediye hizmet binası, Vezirsuyu’nda kurulması planlanan 20 adet satış ofisi için ihale hazırlığımız devam ediyor. Kuruçay Mahallemizde iki üç hane dışında doğalgaz çalışmalarımızı tamamladık, bu mahallemiz de artık doğalgaz kullanmaya başladı.
Yeni hastanemizin doğalgaz çalışmaları son aşamaya geldi. Çalman Mahallemizde bir vatandaşımız tarafından bağışlanan alana Kültür Evi yapacağız. Büyükşehir’den devraldığımız mezarlıkların bakımını da biz yapıyoruz. Bu çalışma kapsamında Bahçesaray’dan başladık. Ekim ayı itibariyle Tahtaköprü Kilimi ve Susuz Bezi’nin imalatına başladık, bununla ilgili olarak çalışmalarımız devam ediyor. Katı arıtma tesisimiz de bitti. Vezirköprü bize dar geliyor, kabuğuna sığmıyor. Biz bundan kurtulmak zorundayız.” ifadelerine yer verdi.

Share
158 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?