logo

Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları 11 Mayıs Pazartesi Günü Açılıyor

Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları 11 Mayıs Pazartesi Günü Açılıyor

Ramazan Bayramı yaklaşırken, hem yaklaşık 2 ay kapalı kalan berber,
kuaför ve güzellik merkezlerine hem de bu meslek grubuna
ihtiyaç duyanlara güzel haber geldi.

Korona virüs yüzünden insanların ne kadar ihtiyaç duyduğu belli olan mesleklerden olan berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin kapalı olması nedeniyle yaşanan sıkıntılar Pazartesi itibariyle sona eriyor.
Virüsün inişe geçtiği günler yaşanmaya başlanırken, virüs nedeniyle alınan tedbirlerden bazılarında gavşeme yaşanacağı açıklandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, 65 yaş üstü ve 20 yaş altındaki vatandaşlar ile berber, kuaför ve güzellik salonlarına uygulanan kısıtlanmalarda gevşeme olacak.
21 Mart Cumartesi günü Saat: 18.00 itibariyle Coronavirüs tedbirleri kapsamında geçici süreliğine kapatılan Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları 11 Mayıs Pazartesi günü itibariyle yeniden hizmete açılıyor. Bununla birlikte 65 yaş ve üzeri vatandaşların ise bir süreliğine sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde 4 saatliğine dışarı çıkmalarına izin verilecek.

65 Yaş
Konuyla ilgili olarak kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “65 yaş üstü gruba ilk etapta sokağa çıkma sınırlandırması günlerinin birinde ve dört saat süreyle yürüme mesafesiyle sınırlı olarak dışarı çıkabilme imkânı getiriyoruz.
İlk uygulamayı da 10 Mayıs Pazar günü saat 11,00 – 15,00 saatleri arasında gerçekleştiriyoruz. 20 yaş altı için de bu esnemeyi iki grup halinde uygulayacağız.” dedi.
20 Yaş altı
20 yaş altı için de uygulanan sokağa çıkma yasağı içinde açıklama yapan Erdoğan; “20 yaş altı için ise bu esnemeyi iki grup halinde uygulayacağız. 0-14 yaş grubu hafta içinde, 13 Mayıs Çarşamba günü, yine 11.00 ile 15.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkartılabilecek. 15-20 yaş grubu ise 15 Mayıs Cuma günü, yine aynı şartlarda ve aynı saatlerde dışarı çıkarak, hava alıp dinlenebilecek. Kurallara riayet düzeyine bakarak, sonraki haftalarda da aynı uygulamayı devam ettireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Pazartesi Açılıyor
Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs’ta faaliyete geçebilecek. Alışveriş merkezleri 11 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek.” İfadelerine yer verdi.
Öte yandan kuaför, berber ve güzellik salonlarının hangi koşullarda açılağı da öğrenildi.
Buna göre, müşteriler randevu sistemiyle gelecek. Bunun dışında üç koltuğu bulunan salonlarda 1 koltuk boş kalacak ve arada mesafe sağlanacak. Her müşteri sonrası koltuklar ve aletler dezenfekte edilecek.

Share
96 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

BENZER HABERLER

Kültür Sanat
SOLMUŞ DUYDUN MU

SOLMUŞ DUYDUN MU

Kültür Sanat
DONARIM BU YIL

DONARIM BU YIL

Kültür Sanat
Göç etmesinler

Göç etmesinler

Kültür Sanat
YAĞIN KALDIMI

YAĞIN KALDIMI

Kültür Sanat
Güzel

Güzel