logo

Binası çatladığı için kiraya düşen Vezirköprü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yeniden taşınıyor.. İlçe Tarım Müdürlüğü binası ne zaman yapılacak?

Binası çatladığı için kiraya düşen Vezirköprü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yeniden taşınıyor..  İlçe Tarım Müdürlüğü binası  ne zaman yapılacak?

Gelirinin önemli kısmı tarım ve hayvancılıktan sağlanan Vezirköprü’de, Kendi binası yıkıldığı için taşınmayı sürdüren İlçe Tarım Müdürlüğü’nün binasının ne zaman yapılacağı merak konusu.

Bir süredir Vezirköprü Belediyesi’nin kiracısı olarak hizmet vermeyi sürdüren Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü’nün kısa süre sonra taşınacağı öğrenildi.
Bilindiği gibi deprem güvenirliği olmayan İlçe Tarım Müdürlüğü binasında yol çalışması sırasında çatlaklar oluşunca bina kullanılmaz hale gelerek kapatılmış ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hükümet Konağı’nda geçici olarak hizmet vermeye başlamıştı.
İlçe Tarım Müdürlüğü’ne ait eski bina ise yıkılarak kısa sürede yenisinin yapılacağı açıklanmıştı.
2017 yılında Vezirköprü Belediyesine Mehmet Paşa Parkı’nın köşesindeki binanın 2. katı 5 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edilmişti.
İlçe Tarım Müdürlüğü’nün eski binasının yakınındaki Karakayalar’a ait bir binaya taşınacağı ve kısa süre sonra burada hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre; İlçe Tarım Müdürlüğü ile bina sahipleri arasındaki anlaşmanın tamamlandığı, tadilat ve temizlik işlerinin tamamlanmasından sonra 1 ay zarfında yeni binada hizmet verilmeye başlanacağı öğrenildi.
İlçe Tarım Müdürlüğü’nün halen kullandığı 2. Kattaki Belediye’nin yerine sığamadığı ve kaliteli hizmet vermekte zorlandığı, bu sebeple de yeni yer arayışına girdiği öğrenildi.

Yeni bina yapılacak mı?
Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü’nün 2 bin 500 metrekarelik arsasına yeni bina yapılması ise beklenmeye devam edecek. 2017 yılında ihalesi yapıldığı belirtilmesine rağmen bu güne kadar bir gelişme kaydedilemedi.
Asıl geliri tarımdan sağlayan Vezirköprü’nün yıllardır beklediği Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü binasının bir an önce bitirilerek ilçeye hizmet vermeye başlamasını bekleyen ilçe halkının beklentisi ise daha uzun zaman sürecek gibi.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz kişiler, para olmadığı için şimdiye kadar yapım aşamasına geçilemeyen Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü’nün, gerekli parayı aktartarak binasını yaptırmasının siyasi güç gerektirdiğini ve bu gücün de Vezirköprü’de sağlanamadığını belirtiyorlar.

Share
473 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?