logo

Bütün oylar tek zarfa konacak Sandık Görevlilerine Eğitim Verildi

Bütün oylar tek zarfa konacak Sandık Görevlilerine Eğitim Verildi

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesinde AK Parti İlçe teşkilatı olarak sandıkta görev yapacak kişilere eğitim verildi.
Eğitim öncesinde AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis seçimlerin hayırlı olması temennilerinde bulundular.
Oy kullanımıyla ilgili bilgi veren AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kök ise; “Oylama doğu illerinde 7’de başlarken diğer il ve ilçelerde ise 8’de başlıyor. Sandık görevlilerimizin mutlaka saat 7’den önce sandık başında olmaları gerekmekte. Bir gün önceden de görev yapılacak olan sandıkların olduğu okullara giderek oralarda keşif yapmanız gerekiyor.

Sandıklarda görev yapacak olan kişiler görev yapacakları sandıkta birlikte bulunacakları kişilerle iletişim halinde olmalı. Bu yerel seçimde üç adet oy pusulası ve muhtarlar için a5 kağıdıyla zarf bulunacak. Vatandaşımız hangi muhtarı tercih ediyorsa o muhtarın yazılı olduğu kağıdı alarak zarfın içerisine koyacak. Aynı zarfın içerisine 3 tane de oy pusulası koyacak. Bunlardan beyaz olanı Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için, mavi olan ilçe belediye başkanlığı için ve sarı olan ise belediye meclis üyesine ait olan oy pusulaları.
Oy verme kabinine oy vermekte zorluk çeken görme engelli yada felçli seçmenlerimizin yanında bir yakını girerek oy kullanmasına yardımcı olabilir. Ancak bu kişi de başka bir engelli için yeniden girerek oy kullanamaz. Sandık’a gelerek oyunu saat: 15.00’e kadar kullanmamış olan parti üyemizi kontrol ederek oyunu kullanması için arayacağız.” Dedi.
Yapılan bilgilendirmeyle toplantı son buldu.

Share
406 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?