logo

Büyükşehir Zabıtasından Karpuz Üreticisine Müdahale

Büyükşehir Zabıtasından Karpuz Üreticisine Müdahale

İlçemizin Sanayi mevkii Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği karşısında tezgah açan Karpuzcu esnafına Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri müdahale etti.

Vezirköprü’nün yerel üretimi olan ürünleri pazarlamak isteyen karpuz satıcıları ile Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri arasında gerginlik yaşandı.

Daha önce Vezirköprü Belediyesi Zabıta ekiplerince burada tezgâh açmamaları konusunda uyarılan esnaflara bu sefer de Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri müdahale etmek için geldiklerinde vatandaşların tepkisiyle karşılaştılar..

Zabıta ekipleri, Karpuzcu esnafımızı Pazar yerindeki bir alana toplamak istedik, ancak esnafımız yine de burada satmaya devam ediyor. Bu yüzden müdahale etmek zorunda kaldık, ifadelerine yer verirken, karpuzcu esnafı ise, “Bizi buraya Vezirköprü Belediyesi yerleştirdi. Şimdi de kaldırmak istiyorlar diyerek sorunlarını dile getirdiler.

Çevredeki vatandaşlar ise, burada ekmeğini çıkarmaya çalışan bu insanlardan ne istiyorsunuz. Bırakın bu insanlar burada ürünlerini satsınlar. Mademki yerli üretime destek veriliyor, öyleyse bu insanların kimse ekmeğiyle oynayamaz.” Diyerek karpuzcu esnafına yardımcı olunmasını söylediler.

“Biz Size 5 Sene Verdik Siz de Bize 1 Ay İzin Verin”

Esnaf ise; “Madem bu bölge satış yapmak için yasak, öyleyse neden bize belediye işgaliye harcı kesiyor. Bizim burada bir ay gibi bir süre içerisinde yerel ürünlerimizi satmak için izin istedik. Bunu çok gördüler. Ama biz size 5 sene verdik siz de bize 1 ay verin“ diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Belediye ve kaymakamlığa girmek isteyen vatandaşları Vezirköprü Emniyet güçleri ikna ederek olası bir kargaşayı önlediler.

Olay Tatlıya Bağlandı

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatçi yönetiminde çiftçilerin mağdur olmaması için S.S. Amasya Pancar Tarım Müdürlüğü Vezirköprü Satış Mağazasının sorumlusu Uğur Acar ve Pancar Dairesi Şefi Zafer Hamdi Akgün tarafından Vezirköprü Satış Mağazasının bulunduğu alana traktörleri çekerek satışlarını bu alanda yapmaları konusunda geçici bir süreliğine müsaade ettiler. Akgün yaptığı açıklamada; “Üretici çiftçilerimizin her zaman yanındayız”dedi.

Share
182 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?