logo

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu Vakalar Çoğalırken Bilgi Alınacak Merci Bulunamıyor

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu Vakalar Çoğalırken Bilgi Alınacak Merci Bulunamıyor

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, vakaların çoğalmasına rağmen bilgi paylaşımında bulunmayan yetkilileri eleştirerek, “Vakalar Çoğalırken Bilgi Alınacak Merci Bulunamıyor” dedi.
Bayburtlu yaptığı yazılı açıklamada; “Samsun Valiliği’nin 31.04.2020 tarihli ve 14 nolu kararı ile Samsun ili Vezirköprü ilçesi Ovacık Mahallesi, Koronavirüs (Kovid-19) vakalarının baş göstermesi nedeniyle mahallenin giriş – çıkış izinleri verilmedi. 01.04.2020 Saat 07:00 itibari ile de karantina altına alındı.
Ovacık mahallesinde görülen koronavirüs vakaları ile mahalle kontrol edilse de gerekli önlemler tam olarak alınamamıştır. 10.04.2020 tarihinde Vezirköprü’nün tamamı karantina altına alınmasına rağmen bu uygulamaya 12.04.2020 tarihinden itibaren başlamak üzere karar alınıp uygulanmaya başlanmıştır.
İlçemizde vakalar çoğalmaya devam etmesine rağmen ilçemiz hakkında bilgi verecek merci de bulamıyoruz. Hastalar ve durumları hakkında Kaymakamlık makamı ve Belediye Başkanlığı, ne CHP İlçe Başkanlığımız tarafından sorulan sorulara cevap vermiş, ne de halkın talep ve isteklerini, bilgilendirmesini sağlamıştır. İçinde bulunduğumuz durumda kimse gizleyici tavır içerisinde bulunmamalı, düzenli olarak halkımıza bilgi vermelidir.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamalar nedeni ile halkın acil ihtiyaçlarına ve taleplerine çözüm getirecek herhangi bir kamu yöneticisine, ne şahsım ne muhtarlarımız ne de vatandaşlarımız ulaşamaz duruma gelmiştir. Çözüm üretecek kamu yöneticileri bu taleplere sessiz kalmayı tercih etmektedirler.
Çözüm bekleyen sorunlarımızın birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde şeffaf yönetim anlayışıyla çözüm bulunmasını ümit ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Share
473 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?