logo

Çocuk İstismarına Sahneden Cevap

Çocuk İstismarına Sahneden Cevap

Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Türk Halk Müziği ve Polifonik Korosu ekibi Reşat Gümüş yönetiminde renkli bir konsere imza attı.

Vezirköprü Türk Halk Müziği ve Polifonik Korosu ekibi Belediye Kültür Merkezinde düzenledikleri konserde “Çocuk İstismarına” dikkat çekmeyi başardı.
Konserde sürpriz koro beğeniyle alkışlandı.

Sene başından bu yana düzenledikleri çeşitli konserlerle Vezirköprü’nün adını hem yurtiçi hem de yurt dışında duyurmayı başaran Reşat Gümüş yönetimindeki Vezirköprü Türk Halk Müziği ve Polifonik Korosu ekibi Belediye Kültür Merkezinde düzenledikleri konserde “Çocuk İstismarına” dikkat çekmeyi başardı.

Konserde sürpriz koro beğeniyle alkışlandı.
geçtiğimiz hafta Yahyalı’da düzenledikleri konserle Vezirköprü’nün adını diğer il ve ilçelerde de duyurmayı başarmıştı.
Vezirköprü Türk Halk Müziği ve Polifonik Korosu Perşembe akşamı düzenlenen anlamlı konserle de yine Vezirköprü seyircisinin beğenisini kazandı. Koro ekibi Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde ülkemizde bu günlerde sıklıkla gündemde olan Çocuk İhmal ve İstismarına da dikkat çekmek için Vezirköprü protokolü ve çocuklarla birlikte İhmal ve İstismara vurgu yaptılar.
Konser için hazırlanan çocuklar protokolde bulunan ve yaklaşık iki aydır bu projede görev almak için gayret sarf eden Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Muharrem Davulcu, Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Çakmak, Vezirköprü Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Gonca Duygu Çakmak, Cumhuriyet Savcısı Hacı Kocaaslan, İlçe Emniyet Müdürü Serhat Koray Yağcı ve Vezirköprü Orman İşletme Müdür Yardımcısı Levent Morkan’ı ellerinden tutarak sahnedeki enstrümanların başına getirdiler ardından ise protokol üyelerinin müziklerine eşlik ederek türküler seslendirdiler.
Aranın ardından türkülerle devam eden konser sonrası emeği geçen protokol üyelerine çocukları tarafından plaket takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle program son buldu.
Plaket takdim töreninde kısa bir konuşma yapan Kaymakam Kudret Kurnaz; “Bu konserin öncesinde böyle bir fikir ortaya atıldı ve çok güzel bir konserdi. Maalesef son yıllarda artarak devam eden hem cinsel istismar ve kadına yönelik şiddet, hem de çocuk istismarı maalesef hem ülkemizde hem de dünyada çok arttı. Buna karşı dur diyebilmek adına gerek Vezirköprü’de, gerek Samsun’da ve gerekse Türkiye’de bir farkındalık yaratmak adına atılacak minik bir adımdı belki ama kıymetli bir adımdı. Bu fikrin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çocuk ihmal ve istismarı bir insanlık suçudur.” İfadelerine yer verdi.
Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise; “Bu akşam kadına ve çocuk istismarına karşı Vezirköprü’den dur demeye çalışıyoruz. Bu sesi ilçemizden duyurmak istiyoruz. İnşallah bu etkinlikler çığ gibi büyüyerek insanların kulağına ses olur. Biz bu akşam düzenlenen bu etkinliği severek kabul ettik ve çocuklarımızla birlikte olduk. Çorbada bizim de bir tuzumuz olsun istedik. İnşallah bu olaylar son bulur.” Dedi.

Share
199 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?