logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla katıldı AK Parti’de Mehmet Kurt’la Yola Devam

Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla katıldı AK Parti’de Mehmet Kurt’la Yola Devam

AK Parti 7.Olağan İlçe Kongresi, Cumartesi günü Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve partililerin katılımıyla Taşhan’da gerçekleştirildi.

421 delegenin çoğunluğunun katılımıyla gerçekleştirilen kongrenin ilk konuşmasını AK Parti Vezirköprü ilçe Başkanı Mehmet Kurt yaptı.
AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt yaptığı konuşmada; “Bize göre 25 Şubat 2018 tarihinde tebliğ edildi. 3 Mart 2018 tarihinde kongremizi yapıp mazbatamızı aldıktan sonra hem partisel anlamda hem de ilçemizin çalışmaları anlamında çalışmalarımıza başladık.

Önce 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanlığı seçimini gerçekleştirdik ve bu seçimde Cumhur ittifakıyla beraberdik. En üst kademeden en alt kademesine kadar hepsine teşekkür ediyoruz. 24 Haziran seçimlerinde Vezirköprü olarak Türkiye genelinde güzel bir sonuçla Türkiye 3.sü olduk ve bu seçimi üstün başarıyla kazandık.
%78’lik oy oranıyla ilçemizden Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur ittifakımıza katkı sağladık. Ardından 31 Mart yerel seçimlerine geldik. Bu seçim için de seçim çalışmalarımıza başladık. Bununla ilgili bütün mücadelemizi verdik. Allah nasip etti ve bu birinciliği bize gösterdi. Bu sonuçla Samsun 1.si ve Türkiye 3.sü olduk. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Cumhurbaşkanımızın 2020 yılında Türkiye genelinde 1 Milyon üye, Samsun İl Başkanımızın da bize 1500 üye talimatı vardı. Bununla ilgili de mücadelemize başladık ve biz bunu 1900 üyeyle taçlandırdık. Burada da açık ara farkla diğer ilçeleri üçe katladık. Yine Temmuz ayında 920 yeni üye ile açık ara Samsun 1.si olduk. Ağustos ayında ise kongre sürecine kadar 1515 üye yaptık. Gönlümüz 1 Milyon üye, ancak Vezirköprü nüfusumuz 100 bin. Biz ona da talibiz.
İlk göreve geldiğimizde üniversite sınavlarımız Vezirköprü’de yapılamıyordu. Üniversite sınavlarını Vezirköprü’ye kazandırdık. Yeni hastanemizle ilgili sıkıntılarımız vardı. İnşallah onu da en kısa sürede açıyoruz.
Havza-Vezirköprü barajında 50 bin hektarlık sulama alanımız vardı. Bunu 120 bin hektara çıkardık ve yıl sonunda da 160 bin hektara çıkarıyoruz. Duruçay Barajı’nda eksiğimiz vardı ve bununla ilgili çalışmalarımız da bitti. Onu da en kısa sürede açacağız.
Havza-Vezirköprü arası yıllardır bir sorun olan yolumuz vardı. İhalesi yapıldı. En kısa sürede tamamlayacağız.” İfadelerine yer verdi.

Ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Edis ise; “Benim üçüncü dönem belediye başkanlığım. Başkanımızın söylediği gibi %78 oy oranıyla Vezirköprü’müz bize bu görevi tevdi etti. Herkese teşekkür ediyorum. Bugün mutlu bir günümüz. Bugün çok aşama kaydettik.
31 Marttan itibaren 1762 km2 yüzölçümümüz, 3000 km. yol ağımız olan ilçemizde yol sorunumuz vardı. Hem Büyükşehir’imiz hem biz koordineli bir şekilde yol çalışmasını sürdürdük. Bu sorunları en asgariye indirmeye çalıştık. Bizim ilçemizin tarım ve hayvancılık sorunu birinci sırada geliyor. Tarımı mutlaka güçlendirmemiz lazım. Başkanımızın bahsettiği gibi 525 bin dönüm arazimiz var. Şu anda bunun 150 bin dönümü sulanıyor. Geri kalanında da sulu tarıma mutlaka geçmemiz lazım. Mutlaka tarım ve hayvancılığı güçlendirmemiz lazım. Mutlaka turizmi güçlendirmemiz lazım.
Biz satan ve borçlu bir belediye devraldık. Alan bir belediyeyle yolumuza devam ediyoruz. Önümüzdeki ay içerisinde Huzurevi inşaatımıza başlıyoruz. Huzurevi inşaatını mutlaka bitireceğiz. Bununla birlikte besi bölgesine başlıyoruz. Besi bölgesinin taleplerini büyükşehir belediyemizin organizesinde almaya başladık. Bununla birlikte geri dönüşüm atık toplama merkezine başladık. Bununla birlikte Hurdacılar ve Keresteciler Sitemizin projesi ve imarı bitti, temelini atıyoruz. Karma Organize Sanayi Bölgemizin ölçümleme çalışmaları tamamlanmak üzere. Bunlar gerekliydi ve yapılması gerekiyordu. Belediye hizmet binamızın da projesine başlıyoruz. Güçlü bir ekonomiyle yolumuza devam ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Başkan Edis’in ardından konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise; “Vezirköprü çok özel bir ilçe. Vezirköprü’nün 2001-2002 yılındaki halini en iyi bilenlerdenim. 3 Kasım mitingine geldiğimizde perişan bir durum vardı burada. Hizmetler ve geleceğe umut noktasında en sıkıntılı ilçe Vezirköprü’ydü. Vezirköprü’de gözlerin feri çok daha düşüktü. Bugüne geldiğimizde o zamandan bu zamana çok şey değişti. O günkü Vezirköprü’nün üzerine bugünkü Vezirköprü’yü inşa etmeye devam ediyoruz. Biz iş yapan insanların partisiyiz. Belediyesi bizde olmayan iki ilçemiz de dahil, bizlere haklı müracaatta, talepte bulunup da karşılanmayan hiçbir talep olmadı.
Vezirköprü’de Küçük Sanayi Sitesi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda karar altına alındı. TOKİ tarafından Vezirköprü’de yapılacak. 2022 yılı sonunda Vezirköprü’de içme suyu olmayan mahalle kalmayacak.” İfadelerine yer verdi.

Milletvekili Orhan Kırcalı ise; “Kongremizin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Sözlerine yer verdikten sonra konuşmasını kısa tutan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş mikrofona geldi.
Köktaş; “Bugün aynı zamanda 19 Eylül Gazilerimizin günü. Onun için bu ülkenin birliği, kardeşliği için mücadele etmiş, düğüne bayrama gider gibi şahadet şerbetini içmiş şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. İçinde bulunduğumuz bu ilçe Ak Parti’nin siyasi tarihinde çok önemli bir misyonu üstlenmiş bir ilçedir. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.
Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise konuşmasını kısa tutarak; “Vezirköprü, 3 Kasım seçimlerinde %41’le başlayan serüvenini en sonki seçimlerde %80’e taşıyan Vezirköprü’ye teşekkür ediyorum. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. ” dedi.

Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ise; “Taşhan çok bir yangın yaşadı. Ama çok büyük bir yenilenmiş yüzüyle bizlere ev sahipliği yapmakta. Bizde tıpkı Taşhan gibi dimdik ayaktayız. Türkiye’nin ilk üçüne girmiş şehrin milletvekilleri olarak sizler bizleri gururlandırdınız. Çok teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
Erdoğan kongreye canlı bağlandı
Konuşmalar sonrasında AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak kongreye canlı bağlanmasını sağladı.
Canlı bağlantıda partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Samsun’umuza Vezirköprü’yle birlikte çok daha fazla güveniyorum.” Dedi.
Kenevir konusuna da değinen Erdoğan; “Bölgede Kenevir konusunda çok farklı bir yaklaşım var. İnşallah bu konuyla ilgili de adımlarımızı atacağız ve bölge tüm tarım ürünlerinde tarımı en ideal şekilde değerlendirerek yarınlara yürüyeceğiz. Kongremiz hayırlara vesile olsun.” Şeklinde konuştu.
Erdoğan’ın konuşmasının ardından son konuşmayı yapan AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ise; “Kongremizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçim sonrasında İlçe yönetim kurulu asil üyeliğine; Ali Faik Çamurcu, Mustafa Ceyhan, Necmi Sağlam, Adem Görel, Zekeriya Düşünmez, Nail Çatal, Asime Yılmaz, Ahmet Altunay, Ayşe Pınar Akpınar, İsmail Şahin, Şeyma Çalışkan, Murat Uçak, Haşim Aruç, Özge Nur Döner, Bekir Kurtoğlu, Cemal Sarmusak, Hafize Edis, Hıdır Eş ve Murat Gül seçildi.
Yedek üyeliğe seçilenler ise; İbrahim Çalışkan, İbrahim Topal, Recep Özata, Metin Çelebi, Kurtça Demir, Emin Karakaya, Ahmet Yılmaz, Celal Ün, Elif Soylu ve Cemile Doruk olarak açıklandı.

Share
333 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?