logo

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Çarşı, Pazar Esnafı ve Çalışanlarda Karamsarlık Var

Cumhuriyet Halk Partisi  Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Çarşı, Pazar Esnafı ve  Çalışanlarda Karamsarlık Var

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Millet ittifakının Adaylarının kazanacağı CHP Vezirköprü Belediye Başkan adayı Onur Bayburtluyla, ilçenin pazar yeri ve sokaklarında vatandaşlarla buluştu. sorunları dinledi.

Çalışmaya, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu 23. Dönem Milletvekili Suat Binici, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve CHP yönetimleri katıldı.

Zeybek; 31 Mart sıradan bir seçim değildir. Bütün yetkilerin tek kişi ve Sarayda toplandığı yönetimin ülkemizi iyi yönetemediği açıktır. Ülkemizde işsizlik oranları rekor kırmaya devam ediyor.

Ülke iyi yönetilmediği için hayat pahalılığı, işsizlik, yoksulluk rakamları hızla artmaktadır. İnsanlarımız zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye devam etmektedir.

Üretim artırılmalı, insanların elde ettikleri gelirle onurluca yaşamlarını devam ettirmeleri çok önemlidir. Herkese iş olanağı yaratmak ülkeyi yönetenlerin görevidir. İşgücünü kaybetmiş insanlara çalışacak insanca yaşam koşulları yaratılmalıdır.

Toplum Sıkıntılı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Köylü, esnaf, emekli ve gençlerin ifadelerinde ise; “Yaşamımızı devam ettirebilmek her geçen gün yaşam şartlar zorlaşıyor, birçok insan kahve ve çay ocaklarına giremez olduk! Şehre gelirken büyüklerimizden veya komşularımızdan borç almak zorunda kalıyoruz.

İlçemizin gençleri ve çalışabilecek yaştaki büyüklerimiz inşaat sektöründe çalışmaktadır. İnşaat sektörü de krize girince hepimiz işsiz kaldık ve memlekete dönmek zorunda kaldık. İnşaat sektöründeki durgunluk devam ederse İlçeye dönmek zorunda kalacağız.

Emekliler ve esnafında sıkıntı içerisinde olduklarını ürün fiyatlarındaki artışlar nedeniyle; aldığımız maaşla ayın sonunu getiremiyoruz. Ülkemizi yönetenler durumumuzu görmesini ve sorunlara çözüm bulmalarını bekliyoruz. Hayat pahalılığının yarattığı sıkıntılardan ötürü insanların intihar ettiklerine tanık oluyoruz!

Geçinmekte zorlanırken Büyükşehirler deki yakınlarımızın işsiz kalmaları nedeniyle sıkıntılarımız arttı ve bundan sonrada çoğalacağını tahmin etmekteyiz. Tarım ülkesinde sebze fiyatlarının artmasıyla; Tanzim satış yapılması sorunu çözmez. Üreticilere gerekli desteklerin sağlanması ve üretim artışı sorunu çözer”.

Sorunu Halk Çözecek

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Bütün sıkıntıların kaynağında 17 yıldır ülkemizi yöneten tek adam yönetim anlayışıdır. Ülkemizin yapısına uygun olmayan ve ortak aklı görmezden gelen tekçi yönetim anlayışının ülke insanın yararına yapacağı herhangi bir iş yoktur. Yurttaşlarımızın sorun ve sıkıntılarının çözüm yolları vardır.

Üreten, büyüyen ve hakça paylaşan ekonomiye geçişle sorunların büyük kısmı çözüme kavuşacaktır. İktidarın, üretmeden borçla büyüme yöntemi sağlıklı değildir. Ülkemizin geldiği nokta ve halkın yaşadığı sıkıntılar ortadadır. Yetki halkımızda! 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde iktidara gereken uyarıyı yapınız. İktidarı uyarmada geç kalırsanız bu günleri de yakın gelecekte arar oluruz.” ifadelerine yer verdi.

Share
963 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?