logo

Cumhuriyet Halk Partisi Vezirköprü Teşkilatı’ndan 102.Yılında 19 Mayıs’a Özel Kutlama

Cumhuriyet Halk Partisi Vezirköprü Teşkilatı’ndan 102.Yılında 19 Mayıs’a Özel Kutlama

Cumhuriyet Halk Partisi Vezirköprü İlçe Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102.Yılı münasebetiyle program düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen program Cumhuriyet Halk Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu’nun Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı.

Ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Bayburtlu; “Bundan 102.yıl önce 16 Mayıs günü Bandırma vapuru ile 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün elinde maddi hiçbir kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk milletinin soyluluğundan doğan ve kendi vicdanını dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, konuşmasının devamında; “İşte bu manevi kuvvete ve Türk milletine güvenerek işe başladı. Türk ufuklarından birgün kesinlikle güneş doğacağına, bunun sıcaklık ve kuvvetinin bizi ısıtacağına o kadar emindi ki inandığı yoldan asla dönmedi.

Esareti büyük Türk milletine yakıştıramayan Ulu Önder, Türkiye Cumhuriyeti devletinin temelini atmıştır. Biz ve bizden sonraki nesiller de bu mirasa sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına rahmet, minnet ve şükranlarımızı yâd ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından gerçekleştirilen Saygı duruşu ve okunan İstiklâl Marşı’nın ardından program son buldu.

Share
52 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?