logo

Cumhuriyet Meydanı’nı yeniden düzenlemek için proje genişliyor.. Öğretmenevi ve Vezir Otel takas edilecek!..

Cumhuriyet Meydanı’nı yeniden düzenlemek için proje genişliyor.. Öğretmenevi ve Vezir Otel  takas edilecek!..

Vezirköprü Öğretmenevi ile Vezir Otel ve Vezir Restoran’ın olduğu binanın 1 ve 2. katları takas edilecek. Böylece Cumhuriyet Meydanı’nda alan 6,5 dönüme çıkacak..

Vezirköprü’nün merkezindeki hem otopark hem de milli bayramlarda tören alanı olarak kullanılan Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi için sona yaklaşılıyor.
Edinilen bilgiye göre Cumhuriyet Meydanı, yapılacak katlı otopark ve meydan düzenlemesinden sonra Vezirköprü’de yaklaşık 6,5 dönümlük bir meydan haline gelecek.

Oluşacak bu alanda 2 veya daha fazla katı olabilecek bir otopark ile güzel bir alan oluşturulması, bayramlarda kullanılması için yine güzel bir tören alanı bölgesi yapılması için proje çalışmalarına başlanacağı öğrenildi.
Vezirköprü Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar kapsamında daha önce Meydan’ın yanındaki Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi’ne ait olan bina ve arsalar satın alınmıştı.
Cumhuriyet Meydanı’nı tüm alanı kapsayacak şekilde yapmak istediklerini kaydeden Belediye Başkanı Sadık Edis:

Bu amaçla başlattığımız çalışmalarda ilk aşamayı Amasya Pancar Ekicileri’ne ait olan yerleri alarak başladık. Diyanet Vakfı’nın elindeki binayı da almak için girişimlerimiz sürüyor. Alana katacağımız son yer olarak mevcut Öğretmenevi’ni gördük.
Hazırlıklarımızda son aşamaya geliyoruz. Öğretmenevi’ne Vezir Otel ve Vezir Restoran olarak kullanılan yerleri vererek karşılığında bu binayı alacağız. Biz binayı yıkıp İlçemize güzel bir meydan ve otopark kazandırmak istiyoruz. Dedi.
Vezir Otel ve geçtiğimiz ay sözleşmesi biten Vezir Restoran’ın yerleriyle takas edilecek Öğretmenevi yıkılarak Meydana katılacak. Vezir Otel ve restoranın binasında yapılacak olan düzenlemeler ise Vezirköprü Belediyesi tarafından yapılacak.
Diyanet Vakfı
Oluşturulmak istenen meydan ve otopark çalışmasını Vezirköprü için ne kadar önemli olduğu konusunda hemfikir olan Vezirköprülüler, bundan sonra meydanda kalan bina olan Diyanet Vakfı’na ait yerin ne olacağına bakacaklar.
Projeye göre önümüzdeki günlerde çok kıymetlenecek gibi görünen Diyanet Vakfı’nın yeri, aslında proje bittiğinde yolu bile olmayan bir bina haline dönüşecek. Her halükârda Vezirköprü’nün hayrına olacak böyle bir proje için Diyanet Vakfı’nın paraya çok değer vermeyerek Belediye ile anlaşması ve ilçenin kazanmasına katkıda bulunması bekleniyor.
Vezirköprü Belediye Meclisi bu takasın gerçekleştirilebilmesi için Belediye Başkanı Sadık Edis’e oy birliği ile yetki verdi.

Share
404 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?