logo

Erdoğan Yeni Tedbirleri Açıkladı. İşte Yeni Tedbirler

Erdoğan Yeni Tedbirleri Açıkladı. İşte Yeni Tedbirler

Artan koronavirüs vakaları yeni tedbirleri gündeme getirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni tedbirlere göre bundan böyle Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Bu kısıtlama hafta sonları cuma akşamı 21’den pazartesi sabahı 5’e kadar kesintisiz devam edecek.
Üretim tedarik lojistik sağlık tarım orman gibi genelgede yer alacak sektörler, Market kasap gibi işletmeler ile eve paket servisi verecek yerler hafta sonu kısıtlamasının dışında olacak. Restoranlar paket servisi dışında hizmet veremeyecektir.
65 yaş üstü 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacak. Evlerde gün, taziye, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya geleceği etkinlikler yapılamayacak. Cenaze namazları yakınları dahil en fazla 30 kişiyle kılınacak, nikahlar da bu sayıyı geçemeyecek.
Her alışveriş merkezi ve semt pazarı için aynı anda kabul edebilecekleri müşteri sayısı tek tek belirlenek. Alışveriş merkezlerine girişlerinde HES kod uygulamasına geçilecektir.
Ana sınıfı ve benzeri eğitim kurumlarının faaliyetlerine ara verilecek. Kalabalık caddeler ile meydanlara girebilecek kişi sayısı sınırlanabilecektir.
50 kişiden fazla çalışan olan iş yerlerinde salgın tedbirlerin uygulaması sıkı bir şekilde denetlenecek. Tedbirler Salı akşamından itibaren uygulanmaya başlanacak.

Share
65 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?