logo

Esnaf Sanayispor Yeniden Doğdu

Esnaf Sanayispor Yeniden Doğdu

İlçemizde geçmiş dönemlerde forması terletilmiş olan ve ardından birleştirilerek kapanan Vezirköprü Esnaf Sanayispor yeniden doğmak için ilk adımı attı.

İlçemizde geçmiş dönemlerde forması terletilmiş ve ardından 1994-2004 dönemi arasında görev yapan Vezirköprü Belediye Başkanı Suat Binici’nin isteği üzerine birleştirilerek kapatılmış olan Vezirköprü Esnaf Sanayispor yeni adı Vezirköprü Esnaf Sanayi ve Gençlikspor adıyla yeniden kurulmak için ilk adımını attı.
Bu sezon 1.Amatör kümede mücadele edecek olan Vezirköprü Esnaf Sanayi ve Gençlikspor’un kurucu Başkanlığı’na ise ilçemiz esnaflarından Ömer Usta getirildi. Vezirköprü Esnaf Sanayispor futbol takımı ilk toplantısını da gerçekleştirdi.

Uyar; “Spor bir sakatlığa bakar”
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar; “İlçemizde 5 tane kulübümüz var. Yunuslar Spor Kulübü, Enduro Kulübü, Veziroff, Vezirköprü Belediyespor ve Gençlik ve Spor kulübü olarak bunlar sayılabilir. Vezirköprü’de bulunan bütün esnaflarımızı da bu işe dahil etmek istiyoruz. Esnafımızı da bu işe katacağız ki bir elin nesi var iki elin sesi var kavramını ortaya koyabilelim.
Ben şuna inanıyorum ki, ilçemizde voleybol, güreş ve futbol branşında yetenekli gençlerimizin olduğuna inanıyorum. Biz yaklaşık 1000’e yakın sporcuyla ilçemizi temsil ediyoruz. Bu kulüp için küçük yaşlardan itibaren oyuncu yetiştirmek için gayret edeceğiz. Bu ilçedeki en büyük sorun insan israfı sorunudur.” Dedi.
Vezirköprü Gençlik ve Spor futbol kulübüne maddi anlamda da büyük destek vermiş olan ilçemiz esnaflarından Hadi Akyol; “Bu iş bir iki kişiyle olmuyor. Maddiyat gerektiren de bir iş. Hangi kararlar alınacaksa konuşulmalı ve karara bağlanmalı.” Dedi.
Kurucu Başkanı Ömer Usta; “Amacım çocuklarımızı bir saat bile olsa sigaradan uzaklaştırmak için”
Amacım çocuklarımızı bir saat bile olsa sigaradan uzaklaştırmak için, günde 1 saat uzaklaştırsam haftada 5 saat ben çocuğumu sigaradan uzaklaştırmış olurum diyerek sözlerine başlayan Veziköprü Esnaf Sanayispor kurucu başkanı Ömer Usta; “Rekabetin olmadığı yerde bereketin olmadığını biliyorum. Vezirköprü’de önceden 5 takım varken birlik, beraberlik ve kardeşlik vardı.
Samsun’dan takımlar gelirken korkarak gelirlerdi. Şu iyi anlaşılmalıdır ki, biz bu takımı kurarken Vezirköprü Belediyespor’a karşı bu takımı kurmadık.
Esnaf Sanayispor’a Hadi Akyol ile geçmemizin nedeni gücümüzün yettiği kadar Mecit hocamızın arkasında olmak. Bunu da başardık. Ama artık bizim de gücümüz yetmiyor. Birlik olma zamanı dedik, kapı kapı gezdik. Ama bakıyorum ki bizim de arkamızda yeterli derecede destek olacak bir güç yokmuş. Sadece kendi çocuğumu değil bu çocuklar gibi kaç çocuk varsa ben bu çocuklarımızı kurtarmak için buraya geldim.
Ben gücümün yettiği kadar kendi oyuncumla sahaya çıkacağım. Biz birlikte hareket etmeyi başarabilirsek Vezirköprü olabiliriz. Vezirköprü olabilmek için sadece bu kulübün isminin değiştirilmesini istiyorum. Benim hedefim 100 kişi değil, benim hedefim 1000 kişi. Buraya bu insanlar kendi çocukları için olmazsa bile yeğeni için, köylüsü, akrabası için gelecek ve gelmesi de gerekiyor. 16 yaşındaki bir gencin sigara içmesini, okuldan kaçmasını kabul etmiyorum. 600 bin çocuk sınavlarda 0 çekti. Bunun için taşın altına elimizi hep beraber koymamız lazım. İşimi, paramı kaybedebilirim ama çocuklarımızı kazanalım.
Bu amaçla sadece bir kişiden 5-10 bin lira almak yerine herkesten 10-20 lira alarak daha fazla kişiye ulaşmaya çalışacağız.” Dedi.
Mecit Keskin; “Vezirköprü Gençlik ve Spor Kulübü derneğimizin adını değiştirmeden sadece futbol kulübümüzün adını resmi olarak değiştireceğiz.” Dedi.
Bünyamin Başar; “Ben yıllarca Vezirköprü Esnaf Sanayispor’un yöneticiliğini yaptım. Genç takımda da futbol oynadım. Bu memleket ve bu gençler hepimizin sahip çıkmak durumundayız. Esnaf Sanayispor ve Vezirköprüspor’un birleşmesinde ben yönetimdeydim. Altında da imzamız var. O günkü şartlarda dahi bu sıkıntılar yaşanması nedeniyle kulüplerimizi birleştirerek Vezirköprü Belediyespor olarak kulübümüzü kurmuşuz. Tek takım olarak daha iyi oluruz diye düşünürken gençliğin önü tıkanmış oldu. Biz başarıyı yakalamış oyuncularla fotoğraf çekinip onunla seviniyoruz. Bu da 100 bin nüfuslu bir ilçede acı bir olay.” Dedi.
Yerli oyuncu ağırlıklı olacak
Mehmet Uyar, “Biz maddiyattan önce amatör ruhla hareket edeceğiz. Önce çocuk yeteneğini ortaya koyacak. En az iki sezon boyunca kesinlikle transfer yapmayı düşünmüyoruz. Bunun da nedeni Vezirköprü’müzden yetişen oyuncularımızın olduğu bir takım ortaya çıkarabilmek.” Dedi.

Share
190 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?