logo

Falcon Fast’in ikincisi düzenlenmeyecek, Bafra Kapıkaya 3. Organizasyonu başlıyor Yaz geldi, festivaller başlıyor..

Falcon Fast’in ikincisi düzenlenmeyecek, Bafra Kapıkaya 3. Organizasyonu başlıyor Yaz geldi, festivaller başlıyor..

Vezirköprü’de geçtiğimiz yıl yapılan ve rekor kırılan Falcon Fast’in ikincisi düzenlenmeyecek. Vezirköprü festivalde bile Bafra’nın gerisinde kaldı. Samsun Büyükşehir Kapıkaya’ya destek verirken, Şahinkaya Kanyonu festivale kapandı.

Yaz aylarında hemen her bölgede kendine has olarak gerçekleştirilen festivallerin zamanı geldi.
Vezirköprü’nün Kunduz Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm Festivalinin 18.’si bu yıl Kurban Bayramı’nın 2. günü başlayacak. 12 Ağustos’ta başlayacağı belirtilen Kunduz Festivali’nin 4 gün sürmesi planlanıyor. Kunduz’da yapılacak güreşlerin Türkiye’nin en önemli güreş organizasyonlarından biri olması için yapılan çalışmalar sonucu yine ünlü isimlerin er meydanında olması bekleniyor.
Vezirköprü’nün en önemli organizasyonlarında biri olan Off-road yarışlarının Vezirköprü ayağı önümüzdeki günlerde yapılacak.
Edinilen bilgiye göre; Vezirköprü Belediyesi ve Peli ana sponsorluğunda yapılacak olan araba yarışları 3-4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Falcon Fast bu yıl yok!
İlçemizde Şahinkaya Kanyonunda geçtiğimiz yıl düzenlenen Falcon Fest organizasyonu ise bu yıl yapılmayacak.
İddialara göre; Samsun Büyükşehir Belediyesi Vezirköprü’de düzenlenmesi beklenen Falcon Fast organizasyonu için bütçe ayıramadı.
Bafra’da Kapıkaya (Doğa Sporları)

Festivali’nin ise 3.sü yapılacak. Kapıkaya Festivali’nin resmi internet sitesine göre 24-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak organizasyonda kamp alanında yer kalmadı.
Süreklilikleri sayesinde dünya üzerinde yer tutabilen festivallerden biri olma yolunda da önemli adım atmış olan Falcon Fast’in ilkinden sonrası yapılmaması ise Vezirköprü’nün tanıtımı için de böylesine önemli bir organizasyonun devam etmeyeceğini gösteriyor.
Vatandaşlar, kesintiye uğramış festivallerin canlanamayacağını iddia ediyorlar. Başka deyişle Falcon Fast macerası da sona erdi.

Share
142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

BENZER HABERLER

Kültür Sanat
NEYE YARAR

NEYE YARAR

Kültür Sanat
BİLMEDİN

BİLMEDİN

Kültür Sanat
Hayat Zorlaştı

Hayat Zorlaştı

Kültür Sanat
Dinlemedin

Dinlemedin

Kültür Sanat
NE FARKIN VAR

NE FARKIN VAR