logo

Fide dağıtımına Açıklamalar Damga Vurdu

Fide dağıtımına Açıklamalar Damga Vurdu

Vezirköprü Belediyesi tarafından Belediye serasında Pazartesi günü 130 bin adet kavun ve karpuz fidesi dağıtımı yapıldı.
Serada gerçekleştirilen ve 115 adet üreticinin katıldığı törende konuşan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Bu seraları biz sizler için kurduk. Yerel yönetim olarak tarımı destekliyoruz. Kantarı yapıyoruz. Onun bitiminde de sebze meyve depoları oluşturuyoruz. Bunların projesi bitti. Yakında inşaatına başlayacağız. Burası tamamen sizlerin kullanabileceği bir alan olacak. Biz olayın ticaretini düşünmüyoruz. Bunları bedelsiz olarak tahsis ediyoruz.” Dedi.
İnşallah bereketli ürünler alarak kazancınıza faydamız olursa mutlu oluruz diyerek sözlerini sürdüren Belediye Başkanı Edis; ”70 bin Karpuz, 60 bin kavun olmak üzere toplamda 130 bin adet fideyi sizlere destek amacıyla dağıtıyoruz. İnşallah sizler de bu işten kazançlı çıkarsınız. Destekliyoruz, bundan sonra da desteklerimiz sürecek.” Şeklinde konuştu.

Besi OSB’nin yeri belli oldu
Kavun ve Karpuz fide dağıtımının yapıldığı etkinlikte çeşitli açıklamalarda da bulunan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, besicilerle birlikte çalışmalarına devam edilen Besi OSB ile ilgili de açıklama yaptı.
Edis; “Önümüzdeki günlerde Besi OSB’nin yerini açıklıyoruz, yeri belli oldu. Kızılcaören bölgesinde Besi OSB’yi oluşturuyoruz.” Dedi.
25 Mayıs’tan sonra açıklama yapacaklarını ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Burada yem fabrikasından tutun, et entegreye kadar, biogaza kadar, elektrik üretimine kadar hepsini tesis olarak kuracağız. Hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu.

Share
64 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?