logo

Galericiler Sitesi temeli atıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Sadık Edis: “Sırada Keresteciler Sitesi ile İhtisas Organize Sanayi var.”

Galericiler Sitesi temeli atıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Sadık Edis: “Sırada Keresteciler Sitesi ile  İhtisas Organize Sanayi var.”

Vezirköprü Otomobil ve Traktör Galericileri Sitesi Kooperatifi’nin temeli salı günü atıldı. Açılışta konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; “Vezirköprü’yü önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi kenevir konusunda önemli bir yer olacak.” derken; Belediye Başkanı Sadık Edis, “sırada keresteciler sitesi ile ihtisas organize sanayi var.” açıklamasında bulundu.

çılışta konuşma yapan Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Menderes Aksöz; “15 Bin metrekare kapalı alan, 10 Bin metrekarede açık alandan oluşacak olan Galericiler Sitesi Kompleksini bugünkü temel atma töreniyle inşallah 18 ay içerisinde tamamlayıp yine bu katılımla kurdeleyi kesmeyi planlıyoruz.
Galericiler sitesinde 70 adet işyeri, 2000 metrekare de sosyal tesis bulunacak. Bu sosyal tesis içerisinde ekspertiz istasyonu, noter, kafeterya, restoran, galericiler sitesinin yönetim ofisinden oluşmak üzere toplam 20 bin metrekare alanımız olacak. Çağımıza yakışır bir şekilde temiz showroomlarda halkımıza, çevre il ve ilçelere hizmetine devam edecektir.” Dedi.
Başkan Edis; “Burası 25 Bin metrekarelik bir tarım alanıydı. Burayı imarını hazırlayarak üyelerimize teslim ettik. İnşallah 18 ay sonra kurdelesini keserek açacağız. İlçemizin değişik yerlerinde bulunan galerici esnafımızı buraya taşımak istiyoruz. Amacımız daha güzel bir şekilde insanlara hizmet verebilmek, daha sağlıklı bir iş ortamı sağlamak, daha iyi bir şekilde ticari Pazar oluşturmak amacıyla diğer il ve ilçelerde olduğu gibi biz bu işi başaracağız.” Dedi.
Edis; “Hurdacılar ve Keresteciler Kooperatifinin Temelini de Atacağız”
Açılışta konuşmasını sürdüren başkan Edis; “Çok kısa bir süre içerisinde Hurdacılar ve Keresteciler Kooperatifimizin de temelini atıyoruz. İmarı bitti ve şu anda onay sürecinde. Kısa bir süre sonra oranın da temelini sizlerle birlikte inşallah atacağız. Amacımız bir arada toplanarak birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak. Ticareti daha hızlı ve güzel bir şekilde yerine getirmek.” İfadelerine yer verdi.
Edis; “İhtisas Organize Sanayinin Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı Tamam”
İhtisas Organize Sanayinin durumu hakkında da bilgi veren başkan Edis; “İlçemizde güzel şeyler oluyor. İhtisas Organize Sanayinin Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı tamamlandı. Bizim asıl düşüncemiz Tarımsal İhtisas Organize Sanayinin olması, inşallah bunu da tamamlayacağız. 2019 yılı içerisinde inşallah bunu uygulamaya koyacağız.” Dedi.

Karaaslan’dan Kenevir Vurgusu
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan; “Biz Vezirköprü’yü önümüzdeki dönemde Samsun’un yükselen yıldızı olacak derken, bunu çok güzel bir zemine oturtuyoruz. Vezirköprü hem yaptıklarımızla hem de yapacaklarımızla birlikte Türkiye’nin gündeminde.
Kenevir, başlı başına yalnızca bir bitki olmanın dışında bir anlam da taşımakta Türkiye için. Zaman içinde ötelenmiş, zaman içinde yok sayılmış ve Türkiye’nin pratik gündelik hayatından aslında bir anda kaybolup gitmiş bir ürün. Bu ürünü geri getirmenin bugün bizler için çok büyük bir anlamı var.
Tıpkı milli savunma sistemlerimizde olduğu gibi, tıpkı ilaç sanayimizde olduğu gibi bugüne kadar yok sayılmış ve Türkiye için büyük bir önem atfettiğimiz bir yeni üretim mekanizmasının gelmesi ve bunu yaparken de bunun pilot bölge olarak Samsun ve özellikle Vezirköprü’nün seçilmiş olması. Önümüzdeki dönemde sadece bunun tarımsal anlamdaki üretiminden ziyade yine aynı zamanda tarıma dayalı sanayi ile birlikte katma değeri yüksek bir üretime dönüşecek olması hakikaten bu ilçe için çok önemli ve değerli.” Dedi.
Daha sonra Galericiler Sitesinin temel atması gerçekleştirildi.

Share
412 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?