logo

Gazdan Etkilenen Vezirköprü’lü İşçi Yaşamını Yitirdi

Gazdan Etkilenen Vezirköprü’lü İşçi Yaşamını Yitirdi

İlçemizin Ovacık Mahallesinden İstanbul İski’de çalışan Seyit Akdemir(26) ve arkadaşı kuyuda çalıştıkları sırada çıkan gazdan etkilenerek yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgiye göre İstanbul İski’de görevli olarak çalışan ve kuyuda çalıştıkları sırada aniden çıkan gazdan etkilenen 6 işçiden 4’ü hastanede yoğun bakıma alınarak tedavi altına alınırken ilçemizin Ovacık Mahallesinde ikamet ettiği öğrenilen Seyit Akdemir ve çalışma arkadaşı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Akdemir’in cenazesi Pazar günü (yarın) Saat: 10.00’da Mahalle mezarlığında defnedilecektir.

Vezirköprü’den gurbette ekmek peşine koşarak hayatını kaybedenlere bir yenisi daha eklendi.
Hemen her hafta dışardan gelen acı haberlere bu kez Ovacık Köyünden 26 yaşındaki Seyit Akdemir eklendi.
Konuyla ilgili kesin bir bilgi elimize ulaşmazken Akdemir’in yakınlarının anlattıkları olayın hazin kısmını ortaya koyuyordu.
Edinilen bilgiye göre İstanbul İski’de bir taşeron firmada görevli olarak çalışan ve kuyuda çalıştıkları sırada aniden çıkan gazdan etkilenen 6 işçiden 4’ü hastanede yoğun bakıma alınarak tedavi altına alındı.
İddialara göre; özel bir firmanın atık deposunu temizlemek için götürülen işçiler burada zehirlendiler. Metan gazından zehirlenen işçiler gece 03,30 civarında Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne kaldırıldılar. Sabaha karşı 06.00 civarında ise aileleri kahreden haber geldi. 2 işçi hayatını kaybetmişti.
Gazdan etkilenenlerden biri ise ilçemizin Ovacık Mahallesinde ikamet ettiği öğrenilen Seyit Akdemir ve çalışma arkadaşı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.
Seyit Akdemir’in yakın arkadaşının zehirlendiğini görünce depoya arkadaşını kurtarmak için girdiği kaydedildi.
Akdemir’in cenazesi Pazar günü Saat: 10.00’da Mahalle mezarlığında defnedildi.
Gazetemiz adına Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı dileriz.

Share
439 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?