logo

GELENEKSEL KURUMLAR ARASI SPOR TURNUVALARI BAŞLIYOR

GELENEKSEL KURUMLAR ARASI SPOR TURNUVALARI BAŞLIYOR

Vezirköprü Kaymakamlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ nün geleneksel hale gelen spor turnuvaları başlıyor.
Her yıl olduğu gibi bir kurul denetiminde hazırlanan turnuva şartnameleri düzenlenip Vezirköprü Kaymakamlığı’na bağlı kamu kurumlarına ulaştırıldı.
Birlik, beraberlik ve birliktelik duygusunun spora, sporcuya ve halka yaşatmak amacıyla planlanan turnuva futbol ve voleybol branşlarında yapılacak. Turnuvada mücadele etmek isteyen takımların takım halinde istenen evrakları tamamlayarak 23 Mart 2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar Vezirköprü Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne başvurularını yapmaları gerekmektedir.
Oynanan karşılaşmaların zevkli ve seyircilerinin bol olmasının ayrı bir güzellik kattığı turnuvaya katılacak takımlarda;
Futbolda; takımlar 8 asil, 8 yedek 16 futbolcuyla katılacaklar ve en küçük oyuncu (kaleci hariç)1992 doğumlu olacak. 42 yaş ve üstü oynayacaklardan evrak istenmeyecek.
25 dakikalık 2 devre halinde oynanacak karşılaşmalarda ofsayt hariç tüm kurallar geçerli olacak.
Voleybolda; takımlar en az 8 kişiden oluşacak ve sahada en az bir bayan sporcu bulunacak. 1997 doğumlulardan daha küçük olanların oyuncu olarak katılamayacağı turnuvada, bayanlar için yaş sınırlaması olmayacak. Maçlar kazanılmış 2 set üzerinden oynanacak.
Turnuvaya katılma süresi 23 Mart Perşembe mesai bitimine kadar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne yapılacak. Karşılaşmalar futbolda19 Nisan Çarşamba, voleybolda 24 Nisan pazartesi akşamı başlayacak.123

Share
846 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?