logo

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Kadına Şiddete ”DUR”dedi

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Kadına Şiddete  ”DUR”dedi

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce, geçtiğimiz hafta Salı günü Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslardaki kursiyer ve Halk Eğitimi Merkezi personeline “Kadına Yönelik Şiddeti Önleme” konulu seminer kurumun konferans salonunda verildi.

Samsun Valiliğinin kadına yönelik şiddetle mücadele konulu genelgesi kapsamında verilen seminerde Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğünde Psikolog olarak görev yapmakta olan Neslihan Gürel ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amiri Onur Uçar, Polis Memurları Ceyhun Meriç, Harun Büyüker ve Hülya Temiz kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda sunum yaptı.
Kadınların, erkek tarafından kendisine uygulanan şiddet karşısında kanuni haklarına dair bilgi veren İlçe Emniyet Müdürlüğü Personelleri, kadın hakları konusunda yapılan kanuni düzenlemelerin, kadınların lehine olduğu ve KADES programının önemini vurguladılar.
Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Personeli Psikolog Neslihan Gürel ise kısa anketlerle toplum da yanlış bilinen fikirlerden, hatalı yorumlanan atasözlerinden bahsederken dinleyicilerinde katılımlarını sağladı. Kadın koruma evleri hakkında da bilgi veren Gürel, dinleyicilerin sorularına da cevap vererek programı sonlandırdı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya; Kadına Yönelik Şiddeti Önleme” konulu seminerin düzenlenmesinde emekleri geçen kurum müdür yardımcısı Banu Seni’ye seminerde bizleri onurlandıran Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Personeli Psikolog Neslihan Gürel’e, İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amiri Onur Uçar’a, Polis Memurları Ceyhun Meriç, Harun Büyüker, Hülya Temiz’e ve katılımlarından dolayı usta öğreticilere, kursiyerlere teşekkür etti.

Share
4 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?