logo

Halk Oyunları Gösterisi Beğenildi

Halk Oyunları Gösterisi Beğenildi

Vezirköprü Gençlik Derneği (VEGED) tarafından 19 Mayıs 1919’un 100.yılı anısına “Anadolu’nun tüm renkleri bir arada” adlı etkinlik düzenlendi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen VEGED Halk Oyunları Topluluğu 03/05/2019 tarihinde Belediye Kültür Merkezinde sahne aldı.
Program Erhan Çamurcu ve Figen Günindi’nin güzel sunumları ile başladı.
Programa Vezirköprü Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.
Bingöl yöresi ile başlayan program Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Türk Halk Oyunları Antrenörlerinden İsmail Serkan Kesimoğlu’nun yönetimindeki Bahçekonak ilkokulu öğrencileri Ege Yöresine ait Zeybek oyunları ve Fatih Yazıcı Hocamızın yönetimindeki Mehmet Paşa İlkokulu öğrencileri Samsun yöresine ait Halk Oyunları sergilediler.

Yaklaşık üç saat süren program Artvin, Samsun, İzmir ve Trabzon yörelerine ait Halk Oyunları ile devam etti. Program sanatseverlerin büyük beğenisini topladı.
Oyun aralarında son günlerde yaygınlaşan kadına şiddet ve çocuk istismarlarına dikkat çekmek için çocuklar tarafından pankart açıldı ve ayrıca Vezirköprü Türk Halk Müziği Korosu bu aralarda konukların beğenisini kazanan eserler söylediler.
Program sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kaya: “ Her konuda desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamı Kudret Kurnaz’a, Belediye Başkanı İbrahim Sadık EDİS’ e ve İlçe Milli Eğitim Müdür Ahmet Demircan’a ve Belediye Kültür Merkezindeki sanatseverlere böyle bir geceyi yaşattıkları için VEGET Halk Oyunları topluluğuna teşekkür etti.” Program günün anısına fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Share
198 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?