logo

Hastane İnşaatı Bu Yıl Sonuna Bitecek Mi?

Hastane İnşaatı Bu Yıl Sonuna Bitecek Mi?

Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Osman Karakuş Vezirköprü Devlet Hastanesinin faaliyetleri konusunda gazetemize konuştu.
Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Osman Karakuş “Doktor eksiğimiz yok, sevk sayısı da azaldı.” Dedi.

Karakuş yaptığı açıklamada; “Vezirköprü Devlet Hastanesinde günlük ortalama 2000 civarında hastaya hizmet vermekteyiz. Bu sayı mevsimsel rahatsızlıklar da söz konusu olduğunda artış gösterebilmekte. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren doktor eksiklerinden kaynaklı olarak sevk sayımız da bir hayli fazlaydı. Ancak şu anki durumda tüm bölümlerimiz aktif olarak hasta vatandaşlarımızın hizmetine açık durumda. Sadece çok acil vakalarda sevk durumumuz söz konusu olabilmekte. Bu sayıda aylık ortalama 120-150 hasta kadar.” İfadelerine yer verdi.
Yoğunluk konusuna da değinen Karakuş; “Online Randevu Sistemi sayesinde de hastalarımız randevu aldıkları hekim arkadaşlarımıza başvurarak sıra beklemeden tedavilerine hızlı bir şekilde çözüm bulabiliyorlar. Ancak hasta sayısı artış gösterdiği durumlarda da hastanemizde bir yoğunluk söz konusu olabiliyor ki bu da normal diyebileceğimiz seviyelerde.” Şeklinde konuştu.
Yeni hastanenin durumu hakkında da bilgi veren Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Osman Karakuş, “Hastanemizin inşaatı işi alan firma tarafından hızlı bir şekilde devam ettirilmekte. Firma yetkilileri taahhüt ettikleri süre içerisinde hastanemizi bitirmek için yoğun gayret gösteriyor. Herhangi bir aksilik olmazsa eğer yılsonu gibi yeni hastanemizde halkımıza hizmet vermeyi istiyoruz.”dedi.

Share
747 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?