logo

Hiç kimsenin Vezirköprü halkına eziyet çektirme hakkı yoktur!

Hiç kimsenin Vezirköprü halkına  eziyet çektirme hakkı yoktur!

Vezirköprü’de yeniden başlayan yağmur suyu yapım işinde işi alan firmanın düzgün çalışmaması ilçede sinirleri gerdi.
Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis tarafından işin durdurulmasına ilişkin verilen karar uygulamaya konunca olay başka bir boyuta taşındı.
Büyükşehir Belediyesi’nin işini durdurmuş olarak lanse edilen Vezirköprü Belediyesi konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.
Önce işi alan firmanın şantiyesinde basın açıklaması yapıldı. Burada konuşan Vezirköprü Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı:
-SASKİ’nin İller Bankası aracılığıyla yaptığı ihaleyi alan ve takip eden Şahin Bey ve İller Bankası kontrolü de buradalar. Biz hiçbir şekilde özellikle işin yapılmasını engelleme gibi bir durum söz konusu değildir. Bizim amacımız bu manzaraları yaşatmamak. İşi yapan arkadaşlar da bunu kabul ediyorlar. Onlar da art niyetli değil ama işi hızlı bitirmek amacıyla biraz dağınık çalışıyorlar. Ancak bu çalışmalar başlayınca Vezirköprü çamurdan geçilmez oldu. Bu hataların tekrar yapılmayacağı bize taahhüt edildi. Bizim amacımız Vezirköprülülere hizmet verirken sağlıklı ortamı bozmamak. Fen İşlerimiz tarafından defalarca uyarılmalarına rağmen düzeltilmeyen bir yere müdahale edilmiştir. Maksatlı olduğunu düşündüğümüz bu habere karşı da açıklama yapmak gereği duyduk. Dedi.
Firma yetkilisi Hasan Baş:
-Biz buraya etrafı rahatsız vermeye gelmedik, ancak rahat ettirmeye de gelmedik. Biz burada pis ve atık suyun içinde çalışıyoruz. Burada rahatsızlık vermeyeceğiz diyemeyiz. Ancak bunu en aza indirmek için çalışacağız. Bizim başkanherhangi bir gazeteye beyanatımız yok. Bizim istifamız da olamaz. Biz devlet memur değiliz. Biraz havaların da yağışlı gitmesi işi büyüttü. Çamur olmasına neden oldu. Ancak biz de biraz daha düzgün çalışarak, Vezirköprü halkına fazla rahatsızlık vermeden çalışmaya gayret edeceğiz. Suları kesiliyor. Bu şekilde duramaz, Belediye bizim işimizi durdurmakla yetkili. Müteahhit firma olarak daha titiz çalışmaya gayret edeceğiz. Fen İşleri’nden Emre Bey bizi uyarmıştı. Ancak havadan dolayı müdahale edememiştik. Ancak havanın da yağışlı olması ve Vezirköprü halkının şikayetinden kaynaklı olarak Belediye olarak bizi uyardı. Biz bunu en aza indirmek için gerekli gayreti göstereceğiz. Dedi.
SÖZ KONUSU VEZİRKÖPRÜ İSE
YİNE DURDURURUM.!
Bir süre sonra Belediye’nin internet sitesinden bir açıklama yayımlayan Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık E dis:
“Yerel Basında çıkan ve gerçeği yansıtmayan haberler üzerine halkımızı doğru bilgilendirmek üzere açıklama gereği duyulmuştur. İlçemizin üç noktasında gerçekleştirilen yağmur suyu ve kanalizasyon çalışması, SASKİ Genel Müdürlüğümüzün ihale ile vermiş olduğu Müteahhit firma tarafından gerçekleştirilmyolektedir. Yapılan çalışmalar düzensiz ve halkımızı rahatsız edici bir şekilde yürütüldüğü için Müteahhit firmaya gerekli uyarıyı birden fazla gerçekleştirdik. Söz konusu bu memleketin insanlarına hizmet ise evet firmanın çalışmalarını dün durdurduk ve gerekli uyarılarımızı tekrar yaptık. Mübarek ramazan gününde hiç kimsenin bu memleketin insanlarına eziyet çektirmeye hakkı yoktur. Hiçbir şekilde firmanın şartnameye aykırı malzeme kullanmasına da izin vermeyeceğiz. Firma sahibi ile görüşmemde ise çalışmaların bundan sonra daha dikkatli bir şekilde yürütüleceğini, haberde yazıldığı gibi bir beyanı olmadığını da şahsıma ifade etmiştir. Söz konusu tepkimizin Büyükşehir Belediyemiz ile hiçbir ilgisi yoktur, tamamen yüklenici firmanın dikkatsiz ve özensiz çalışmalarına yöneliktir.” Dendi.

Share
828 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?