logo

İki Listeyle başlandı tek listeyle devam etti Vezirköprü Belediyespor’un Yeni Başkanı Onur Karakuş Oldu

İki Listeyle başlandı tek listeyle devam etti Vezirköprü Belediyespor’un  Yeni Başkanı Onur Karakuş Oldu

2019-2020 Sezonunda mücadele edecek olan Vezirköprü Belediyespor’un ilk kongresinde katılım olmamıştı. İkinci kongresinde iki aday birden çıktı.

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü yapılan Vezirköprü Belediyespor kongresi kimsenin katılmaması nedeniyle yapılamamış ve kongre ikinci tarihe ertelenmişti.
27 Temmuz cumartesi akşamı yapılan kongerede bu kez 2 aday başkanlığa talip oldu.

Vezirköprü Belediyespor’un başkanı Bünyamin Başar ve ekibi görevi bırakacaklarını belirterek kongreye götürmüştü.
Kongrenin ilk oturumu yapılmış, ancak kimsenin katılmayışıyla ilçe gündeminde olduğu gibi ülkenin süper gündeminde de geniş yer bulan Vezirköprü Belediyespor’un gerçekleştirilemeyen seçiminin ardından kongre 27 Temmuz Cumartesi gününe ertelenmişti.
Çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecek olan 2. oturumda Cumartesi günü iki liste birden çıktı.
Vezirköprü Amatör Sporunu Güçlendirme Derneği binasında gerçekleştirilen kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı.
Divan üyelerinin seçilmesinin ardından tutanakların imzalanmasıyla devam eden olağanüstü genel kurul toplantısında gelir gider tablosu ve yönetim kurulu raporlarının okunması, tahmini bütçenin oylanarak kabul edilmesinin ardından seçime geçildi.
Vezirköprü Belediyepsor’un yaklaşık 100 bin lira borcunun bulunduğu belirtildi.

Doğan; “Bu seçimin herhangi bir kazananı ya da kaybedeni yok.
2019-2020 Sezonunda mücadele edecek olan Vezirköprü Belediyespor için iki liste hazırlandı. Ancak Halil İbrahim Doğan yaptığı açıklamada; “Gazetede çıkan, internette yayılan haberlerden sonra bizler bu durumdan dolayı çok üzüldük. Ben şahsım adına Vezirköprü Belediyespor’un sahipsiz kalmaması, bu bayrağın yere düşmemesi gerektiğini, bu bayrağın büyüyerek daha da ileri gitmesi ve kayyuma devredilmemesi adına aday oldum. Bu seçimin herhangi bir kazananı ya da kaybedeni yok. Bu çeçimin tek kazananı Vezirköprü Belediyespor’dur. ” Dedi.
Başkan Karakuş; “Vezirköprü Belediyespor yokluktan gelmiş olan bir kulüp”
Vezirköprü Belediyespor Kulübünün yeni başkanı olarak seçilen Onur Karakuş ise; “Vezirköprü Belediyespor yokluktan gelmiş bir kulüp. Maç esnasında krampon ve formalarına kadar elden ele değiştirerek mücadele etmeye çalışan ve yokluktan gelmiş olan bir kulüp. Bu benim vicdanımı rahatsız etti. Bu yüzden taşın altına elimizi attık.” dedi.
Vezirköprü Belediyespor’un yeni yönetimi ise (kesin olmamakla birlikte) Vehbi Dok, Hakan Çıtak, Olkan Aktosun, Hakan Bolat, Hasan Kaya, İlker Kuşçu, Kasım Bilgin, Serdar Ersoy, Hikmet Uysal, Osman Göğül, Orhan Sepetçioğlu ve Halil Yılmaz’dan oluştu.
Konuşmaların ardından fotoğraf çekimiyle kongre sona erdi.

Share
177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?