logo

İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nden Çekalan Çıkarması

İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nden Çekalan Çıkarması

25 Haziran- 30 Haziran tarihleri arasında Özel İstanbul Amerikan Robert Lisesi öğrencileri “Topluma Hizmet Projeleri” adı altında Vezirköprü’ye gelerek Çekalan Köyü Ortaokulu öğrencileriyle 5 günlük bir projeye imza attılar. Proje kapsamında çocuklarla resim, müzik, drama, dans, spor dallarında çalışmalar yaparak, hem eğlenceli hem de öğretici bir hafta geçirdiler.

Yaklaşık bir hafta ilçemizde kalan öğrenciler Çekalan köyü ortaokulunda gerçekleştirdikleri aktivitelerle hem eğlendiler hem de eğlendirdiler.
Projenin hayata geçirilmesi konusunda bilgi veren Robert Lisesi Proje koordinatörlerinden Ayşe Nazlı Teker; “Projenin hayata geçirilmesinde birçok kişi ve kurum görev aldı. Projeye en büyük desteği veren Çekalan Ortaokulu müdürü Bünyamin Kıvrak, gerek yardımsever, misafirperver ve sevecen tavrıyla; gerekse sıcakkanlı ve uzlaşmacı tutumuyla projenin gerçekleşmesinde büyük emek sarf etti.
Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis de projeye büyük yardımlarda bulundu.” Dedi.
Robert Kolej öğrencilerini Belediye Butik Oteli’nde misafir eden Edis, beş gün boyunca öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarında onlara destek oldu.
Ayrıca projenin bu kadar keyifli, verimli ve sorunsuz geçmesinde Vatandaş Gazetesi ekibinin ve en çok da Göktan Teker’in emeğinin büyük olduğunu ifade eden Teker; Kendisi, Robert Koleji ve Vezirköprü arasındaki bağlantının kurulmasında; öğrencilerin transfer, konaklama ve diğer tüm ihtiyaçlarında; Çekalan Ortaokulu ile iletişime geçilmesinde oldukça fazla çaba harcadı.” Dedi.
Projede gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Teker; “Özel İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nden gelen 13 kız ve 5 erkek olmak üzere 18 öğrenci, 2 danışman öğretmen eşliğinde 5 günlüğüne Vezirköprü’ye geldik.
Çekalan Ortaokulu’nda yürütülen proje boyunca çocuklarla resim, müzik, drama, dans, spor dallarında çalışmalar yaptık. Çocukların günde birer saatlik beş derse girmesi hedeflenerek bir program hazırlandı ve ilk dört gün program bu şekilde uygulandı. “ ifadelerine yer verdi.
Projenin son gününde ise çocuklara bir “mezuniyet töreni” yapıldı ve katılım sertifikaları dağıtıldı. Hazırlanan yüz boyama, dostluk bilekliği yapma, dans, spor gibi aktivitelerle eğlenen çocuklar hafta boyunca yaptıkları etkinlikleri sergileme imkanı da buldular. Günün geri kalanı çocuklar için bir festival havasında geçti, projeye eğlenceli bir kapanışla veda edilmiş oldu.
Robert Lisesi’nde 2006 yılından beri her yıl birçok Topluma Hizmet Projesi hayata geçirilmektedir. Bu projeler; insanlara çeşitli açılardan yardımcı olmak amacıyla öğrenciler tarafından düzenlenen, bir öğretmenin veya okulda çalışan bir kimsenin danışmanlığında yürütülen ve asıl amacı sürdürülebilirlik olan projelerdir. Vezirköprü Projesi bu açıdan güzel bir örnek oldu.
Bu yıl ikincisi düzenlenen projeye katılan Robert Koleji öğrencileri ilçeden yine çok memnun kalarak, yaptıkları işin verimli olduğuna inanarak ayrıldılar.
Çekalan Ortaokulu Müdürü Bünyamin Bey ise, “Çocukların ufkunu bir nebze olsun açtığınızı düşünüyorum, hepsi hayatların-da küçük de olsa bir değişiklik yapmaya karar verdi. Çocuklar açısından çok verimli bir projeydi.” diyerek memnuniyetini dile getirdi ve bu kadar başarılı ve verimli geçen bir projenin gelecek yıllarda tekrarlanmaması için hiçbir sebep yok.” Şeklinde konuştu.

Share
194 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?