logo

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Davullu Zurnalı Karşılama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Davullu Zurnalı Karşılama

Birçok defa ilçemize geleceği açıklanan, ancak yaşanan çeşitli olaylar nedeniyle gelişi ertelenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Perşembe günü (bugün) davul zurna eşliğinde karşılandı.

İlçemiz Fazıl Ahmet Paşa Mahallesi’ndeki parti binası önünde yoğun bir kalabalıkla karşılanan Akşener, CHP ve İYİ Parti ilçe başkanları tarafından halka hitap etti.


Akşener; “Biz 20 Ocak 2020’den beri ben ve arkadaşlarım ilçe ilçe vatandaş dinliyoruz, esnaf geziyoruz, işsiz genci dinliyoruz, KPSS mağdurunu dinliyoruz, çiftçiyi dinliyoruz, esnafın halini dinliyoruz. Tencere kaynamayan kadını dinliyoruz, üniversite kazanıp yurt bulamamış genci izliyor ve dinliyoruz, emekliyi dinliyoruz, mahvolmuş besiciyi dinliyoruz ve susuz kalan köylerin muhtarlarını dinliyoruz, EYT’lileri dinliyoruz, atanamayan öğretmenleri dinliyoruz.” Dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşmasının devamında; “Benim şu anda saydığım en az on beş kalem etti, daha eksiği var. Böyle bir noktada bu gezilerin, esnaf dinlemenin neticesinde öğrendiklerimizi kamuoyuyla önce ben paylaşıyorum, arkadaşlarım kanun teklifleri ve soru önergeleri veriyorlar ve sonuç itibariyle vatandaşın derdinin birinci öncelik olduğu bir siyaset yapma halini ve Türkiye’de bunun hakim olabilmesi için bir büyük gayret sarf ediyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Yoğun kalabalık tarafından konuşması kesilen Akşener konuşmasının devamında, “Esnaf için müşteri nasıl velinimetse, siyasetçi için de seçmen velinimet olmalıdır. Onu oluşturmak için bir gayret sarf ediyoruz.” Dedi.

Şimdi çok kolay bir siyaset yapılıyor diyerek sözlerini sürdüren Akşener; “Sen şucusun, sen bucusun diyerek komşunun komşuya düşman olduğu ama bu arada sizin çırak çıktığınız, siyasetçinin de çok kolay oy aldığı bir siyaset yapma biçimini sizinle el ele vererek yıkacağız inşallah.” İfadelerini kullandı.

Akşener; “Ayçiçeği fiyatlarının sizin istediğiniz şekilde olabilmesi için en az bir fiyat açıklayacağım. Ondan sonra da peşine düşeceğiz. Bunun anlamı, hizmet üzerinden rekabet üretmektir. Eğer biz hizmet üzerinden rekabet üretmez, siz de bunun arkasında durmazsanız çırak çıkmaya devam edeceksiniz. “ dedi.

Yine konuşması vatandaşlar tarafından kesilen Akşener konuşmasının devamında ise; “Ayçiçeği bitti ama daha fiyat açıklanmadı, çeltik çıkmadı. Ayçiçeğinin fiyatı açıklanmadığı için ucuz ucuz gitti ve sonuç itibariyle fiyat açıklansa da ne yazar diyorlar. Zaten para da yok piyasada.” İfadeleriyle sözlerini tamamladı.

Konuşmasının ardından Akşener ve ekibi, İl ve ilçe teşkilatı tarafından Adatepe’deki mahallesindeki Gazi Sinan Bayır ve ailesi için yaptırılan evin açılış törenine katıldı.

Share
25 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?