logo

Karayollarından açıklama geldi

Karayollarından  açıklama geldi

Yol proje çalışmaları devam edecek

Vezirköprü’de bir süredir kamuoyunu rahatsız eden Vezirköprü-Havza arasındaki tünel ve viyadüklerin reddine ilişkin olarak Karayolları’nden bir açıklama geldi.
Karayolları Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden gelen açıklama şöyle:
“Son günlerde, Havza-Vezirköprü Devlet Yolu ile ilgili bazı yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin açıklamalarımız aşağıda yer almaktadır:
Havza-Vezirköprü-Durağan Yolu’nun bölünmüş yol proje çalışmaları ihaleli olarak devam etmektedir. Havza-Vezirköprü arasındaki 34 km’lik kesimin harita alımı tamamlanmış olup, kılavuz planda bu kesimin Çayırözü Köyü bağlantısından sonraki 7 ila 20. km’ler arasında iki adet alternatif güzergâh belirlenmiştir.
Arazide yapılan çalışmalarda; güneyde yer alan birinci güzergâhın zayıf jeolojik birimlerden geçilmesi nedeniyle olumsuzluklar oluşturacağı anlaşılmış ve ikinci güzergâhın jeolojik-jeoteknik yönden daha uygun olduğu tespit edilmiştir. Buna göre de Havza-Vezirköprü bölünmüş yol proje çalışmaları standartlara uygun bir şekilde devam etmektedir.
Basında yer aldığı gibi; Havza-Vezirköprü Bölünmüş Yol Projesi’nin “rafa kaldırılması, iptali veya geciktirilmesi” gibi bir durum söz konusu değildir.”

Share
1161 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

#

Karayollarından açıklama geldi” için 1 yorum

  1. Zafer şenel : diyor ki:

    Cumartesi günü vzk seyhat etmem gerekti 4 kez gidip gelmek zorunda kaldım aklıma eski asvalt dökülüp kaderine bırakılmış yollar geldi bana eski yolları hatırlattığınız için size nekadar çok teşekkür ettiğimi anlatsamda anlayamazsınız bu asırda yol yapmakla övünen siyesilere tek kelimeyle anlatılması gereken şey avrupa sizi kıskanıyor demek yetiyormu acaba..????