logo

Kaymakamlık Lojmanı Binası Yenilenecek

Kaymakamlık Lojmanı  Binası Yenilenecek

Deprem güvenilirliği nedeniyle yıkımına karar verilen Kaymakamlık lojmanı yerine yenisinin arka bahçesine yapılacağı öğrenildi.

İlçemizde Havza Caddesi’nde bulunan ve alt katı Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri olarak kullanılan Kaymakamlık Lojmanı için geçtiğimiz yıl “deprem güvenirliği yok” raporu verilmişti.
Kaymakamlık lojmanının da bulunduğu bina için yıkım kararı çıktığı belirtilmiş ancak yakın zamanda yapılmayacağı açıklanmıştı.
Bu gelişmelerden sonra ise Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından Kaymakamlık konutu yapım işi ihalesine çıkıldığı öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre; Vezirköprü Kaymakamlığı Konutu Yapımı işi 18 Nisan tarihinde ihalesi yapıldı.
Kaymakamlık binasının mevcut binanın bahçesine yapılacağı, yeni bina tamamlandıktan sonra eski binanın yıkılacağı belirtildi. İhaleye göre sözleşme imzalandıktan 180 gün içerisinde binanın bitirilmesi gerekiyor.
Öte yandan ihaleye giren firmaların bulunduğu ancak iki aşamada gerçekleştirilecek olan ihalenin bedelinin ise pazarlık usulüyle belirleneceği belirtildi. Ancak hangi firmanın ihaleyi aldığının ise henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.

Share
254 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?