logo

“Keloğlan Masalları” filmini (TRT 1, TRT Türk ve TRT İnt)’de her hafta 20’şer dakika izleyeceğiz…Keloğlan’ın Vezirköprü’deki Çekimi Bitti, Ekip Amasya’da… 1 Temmuz 2001 Pazar

“Keloğlan Masalları” filmini (TRT 1, TRT Türk ve TRT İnt)’de her hafta 20’şer dakika izleyeceğiz…Keloğlan’ın Vezirköprü’deki Çekimi Bitti, Ekip Amasya’da… 1 Temmuz 2001  Pazar

Vezirköprü kaynaştı sanatçılarla… Onlar: Kâh öğretmenevinde, kâh İmam Hatip yurdunda, kâh Bedesten’de, Uluçayların konağında, değirmeninde; kendilerine ilgi gösteren Vezirköprülülerle…
Ekim’de izlemeye başlayacağız. 13 bölümlü Keloğlan’ı; sade biz değil, milyonlarca izleyici Vezirköprü’de çekilen bu güzel filmin burcu burcu (Vezirköprü kokan) havasını tenefüs edecekler.
Neler izleyeceğiz
Ekim ayında vizyona girecek olan TRT İnt, TRT Türk ve TRT 1’de haftada bir yirmi beşer dakikalık 13 bölümde: 1-Yollara düştü Keloğlan, 2-Bir tuhaf memleket 1, 3-Bir tuhaf memleket 2, 4-Keloğlan cadı kapanı, 5-Keloğlan tüccarlığı, 6-Keloğlan ile sırma saçlı kız 1, 7-Keloğlan ile sırma saçlı kız 2, 8-Keloğlan’la galip hoca, 9-Keloğlan manav çırağı, 10-Keloğlan Barış Elçisi 1, 11-Keloğlan Barış Elçisi 2, 12-Keloğlan Evine Dönüyor, 13-Mesel Keloğlan’ı izleyeceğiz.
Filmin konusu
Annesi ile yaşayan Keloğlan hiçbir iş bilmemekte, beceriksizliği yüzünden çeşitli zararlara yol açmaktadır.
Sonunda annesi hayatı öğrenmesi, bir iş bulup para kazanması için Keloğlan’ı evden kovar. Yolculuğu sırasında yaşadığı maceralarda her zaman dürüstlükten ayrılmayan, karşılık beklemeden insanlara yardım etmekten vazgeçmeyen Keloğlan, saf görünümünün yanı sıra gerektiğinde aklını da iyi kullanarak Anadolu gencinin bir örnek topolojisi olacak ve bir masal kahramanına dönüşecektir.

İstavloz Çayı Vezirköprü ovasına hayat verecek… Barajdan iyi haber…
Köprübaşı’ndaki Baraj Tünelinin Açılış Töreni
Vezirköprü’nün Yağınözü’ne kadar on bin ha. Tarım alanını sulayacak barajın 2700 metrelik Tüneli bitti.
Yaklaşık 3 km. tünelin Salı günü Köprübaşı’nda bitiriliş töreni var.
Baraj gölü oluştuğunda çevrenin iklimine ve doğal bitki örtüsüne de olumlu etkileri olacak.
İstavloz çayı göl dağı eteklerinden doğar, Bayram köy yakınlarında baraj yerine ulaşır.
İMA Mühendislik İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından yapılan, bitmesi için 3 Trilyon gerekli baraja bu yıl 1 Trilyon 300 Milyar ödenek çıkartılmıştır.
Toplum…
Mutluluklar
Arkadaşlarımız:
Mustafa Kayalı’nın oğlu, Ahmet İhsan Cömert’in torunu, Nurettin Cömert’in oğlu Ahmet İhsan bir önceki hafta sünnet oldular.
Dede Dursun Ay ve Macit Tuncer de oğlu Muratcan’ı;
Anne Gülay Edis ve Ticaret Odası Başkanı Sadık Edis, oğulları A.Faik ve M.Cem’i;
Ünal Dok ve Güngör Fırat’ın torunları ve Şükriye ile Mustafa’nın oğulları Kerem’i sünnet ettirdiler.
Kutlar, yavrulara sağlıklar dileriz.
“Endüstri Meslek Lisesi’ndeki gelişmelere yetişilmiyor.”
Dünya Bankası Destekli Bilgisayar Laboratuarı
Vezirköprü Endüstri Meslek Lisesi’nden, gelişmelere ilişkin haberleri alanlar:
-Endüstri Meslek Lisesi’ndeki gelişmelere yetişilmiyor. Diyorlar.
Okulun soyadı gibi Çalışkan müdürü Engin Çalışkan’ın girişimiyle Dünya Bankası’ndan okula onbir bilgisayar tahsis edildi.
Engin Çalışkan; özel konuşmamızda:
-Okulumuz gelişme içinde, meslek lisesi öğrencilerinin sınavsız yüksek öğrenime geçmeleri de, okulumuza ilgiyi artırdı. Önümüzdeki ders yılı okulumuza ilgi daha da yoğun olacak.
Zam ve vergilerle perişan olan halka 4-5 aylık elektrik parası birden yüklenmemeli… Yüklenirse;
Halkı Bu Sefer Elektrik de Yakacak
Türkiye’de yönetimi ele alanların hiçbir şeyi rayına oturtamamalarının günahını ek olarak, eğer önlem alınmazsa, Samsun yöresi halkı, TEK’in ihmalinin de cezasını ayrıca çekecek.
TEK’in ihmali sonucu gecikerek yapılan sayaç okuma ihalesi yüzünden, her ay 10-15 milyonu güç ödeyen insanlar, bu ihmale önlem alınmazsa; 50-60 milyon liralık elektrik faturası ile karşılaşacaklar.

Share
27 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?