logo

Kırsalda yaşayan öğrencilerine Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndan Destek

Kırsalda yaşayan öğrencilerine Özel Eğitim  Uygulama  Okulu’ndan  Destek

İlçemizde faaliyet göstermeye başlayan Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından okullarına gelemeyerek uzaktan eğitim gören kırsaldaki 80 engelli öğrenciye destek paketleri hazırlandı.

Kırsalda bulunan ve eğitim materyallerinden yeterli seviyede yararlanamayan ve çeşitli engelleri bulunan 80 öğrenciye yönelik destek paketleri hazırladıklarını belirten Özel Eğitim Uygulama Okulu Okul Müdürü Mehmet Yaman konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Maalesef ki her çocuk eşit şartlara sahip değil.” Dedi.

Yaman; “Özel eğitim uygulama okulu olarak, öğrencilerimizin neredeyse tamamının kırsalda yaşaması eğitim öğretimden uzak kalması uzaktan eğitim ve çerçeve planını uygulayacak malzeme materyal eksikliği, ailelerin yeterince destek olamaması gibi durumlardan kaynaklanan eksikliği gidermek için okulumuzda eğitim gören 80 adet engelli öğrencilerimize kırtasiye, hijyen ve etkinlik paketleri hazırladık.” Şeklinde konuştu.
Hediyeler önemli ve güzeldir fakat beklemediğimiz anda gelen küçük bir hediye bazen çok büyük anlamlara sahip olabilir diyen okul müdürü Yaman; “Öğrencilerimize ve ailelerine yalnız olmadıklarını, sevildiğini ve düşünüldüğünü hissettirmek, devletimizin tüm imkânları ile onlara her konuda yardımcı olacağını hissettirmek amacıyla etkinliğimizi başlattık.
Projemizin başlangıcını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Resul Özata ve Şube Müdürümüz Sayın Kasım Sülü’nün katılımıyla gerçekleştirdik. Hayırlara vesile olmasını dilerim.” İfadelerine yer verdi.

Share
54 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?