logo

Korona Tehlikesi Etkinlikleri de vurdu

Korona Tehlikesi Etkinlikleri de vurdu

Çin’in Vuhan kentinde bir süre önce ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19)salgınının ülkemizde de görülmesi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nce yayınlanan yazıyla birlikte okullarda yapılması planlanan tüm etkinlikler iptal edildi.

Ülkemizde de görülmeye başlanan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle tüm okullardaki etkinlikler Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla iptal edildi.

İptale ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı Yardımcısı Mustafa Safran tarafından gönderilen yazıda; “Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan şehrinde ortaya çıkan 2019-nCoV adlı yeni koronavirüs vaka sayısının komşu ülkelerde de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde artmakta olduğu müşahade edilmektedir. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından da paylaşılan bilgilerde yeni virüsün hızla yayıldığı belirtilmektedir.

Ülkemiz tarafından ilgili makamlarca gerekli koruma ve kontrol tedbirleri alınmakta olup, bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda da alınması gereken önlemler yazı ile bildirilmiştir. Bu kapsamda bahse konu virüsün etkilerinden korunmak amacı ile yapılması planlanan il/ilçe, ulusal ve uluslar arası düzeydeki sosyal etkinlikler (toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma vb.) tedbiren iptal edilmiştir.

Bu doğrultuda, il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinlik müracaatlarına izin verilmemesi, konu ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini rica ederim.” İfadelerine yer verildi.

Share
77 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?