logo

“Mahpusluk Zor Zanaat” Yeniden Sahnede

“Mahpusluk Zor Zanaat” Yeniden Sahnede

Eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında Vezirköprü M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda sahnelenen ve büyük beğeni kazanan İdare Memuru Erdal Yüksel’in yönettiği, hükümlü ve tutukluların oynadığı “Mahpusluk Zor Zanaat” adlı tiyatro bu kez Samsun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Sahnelendi.

Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Çakmak, Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Kıdıl, Samsun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Cihan, kurum personeli ve hükümlü-tutukluların katıldığı tiyatro oyununda mahkumların günlük yaşayışları içerisindeki duyguları, düşünceleri, korkuları, ümitleri, endişeleri ve birbiri ile olan ilişkileri oyuncular tarafından trajikomik bir şekilde sergilendi.

İzleyicilerin büyük beğenisini kazanan oyunda, zaman zaman kahkaha tufanı, zaman zaman ise duygusal anlar yaşanırken, hükümlüler performanslarıyla profesyonel oyunculara bir kez daha taş çıkardı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Kıdıl, sabır ve emek isteyen böyle bir oyunu sahneledikleri için hükümlü ve tutukluları tebrik ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Share
147 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?