logo

Mezuniyet Töreninde Kenevir Vurgusu

Mezuniyet Töreninde Kenevir Vurgusu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının tamamlanmasıyla 13.mezunlarını verdi.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Kemalettin Şahin; Bu dönem okulumuzdan toplam 189 öğrencimiz mezun olmuştur. Yüksekokulumuz bünyesinde toplam 7 bölüm ve bu bölümler kapsamında toplam 9 program bulunmaktadır. 2019 yılında YÖK tarafından kabul edilerek kurulan İç Mekân Tasarımı bölümümüz de güncellenmiş ve aktif olarak yer almaktadır. Yüksekokulumuzda birinci öğretimde 639, ikinci öğretim 372 ve Uzem 51 olmak üzere toplam 1060 kayıtlı öğrencimiz bulunmaktadır.” Dedi.

Öğrencilere de hitap eden Şahin; “Okulumuzda göstermiş olduğunuz bu başarıyı iş hayatınızda da göstermeniz ve alanınızda başarı göstermeniz en büyük temennimizdir. Bununla birlikte yüksekokulumuzda 19 öğretim elemanı ve 17 idari personel bulunmaktadır.” Şeklinde konuştu.

İlçemizin geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayalıdır ifadeleriyle sözlerini sürdüren Şahin; “İlçemizin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Vezirköprü ilçemizin ekonomik olarak kalkınmasında iki amaç vardır. Bunlardan birisi turizm ikincisi ise tarım ve hayvancılığa dayalı sanayileşmedir. Bu anlamda yüksekokul olarak ilçemizin ihtiyacı olan ara elemanı yetiştirecek ara bölümler açılması temel hedeflerimiz arasındadır. Bu anlamda üniversitemizin üst yönetiminin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da verecekleri desteklere inancımız tamdır.” İfadelerine yer verdi.

Kenevir Gündeme Geldi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vezirköprü Meslek Yüksek Okulunun düzenlediği mezuniyet töreninde Şahin’in ardından konuşma yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise 19 Ocak’ta Cumhurbaşkanının “Kenevir’in Merkezi Vezirköprü Olacak” ifadelerinin ardından gündemden düşmeyen kenevir konusuna değindi.

Edis; “İlçemiz tarım ve hayvancılık üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Biz Vezirköprü olarak kenevir konusunda ön plana çıkmaya çalışıyoruz. Kenevirin merkez üssü Vezirköprü olarak ilan edildi. İnşallah bu 3 yılda kenevir tohumu çoğaltılarak ve kenevir tohumu üretilerek önümüzdeki süreçte hem istihdam hem imalat hem de üretim olmak üzere keneviri Vezirköprü’de öne çıkarmaya çalışacağız. Bunu çok iyi kullanmak istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Turizm Fakültesi adına ilçemize gelerek mezuniyet törenine katılan Dekan Prof. Dr. Ali Uzun ise; “Belediye başkanımızın da ifade ettiği gibi Kenevir konusu Türkiye’de ve dünyada öne çıkmaya başladı. Biz Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak üniversitemiz bünyesinde bir Kenevir Araştırma Enstitüsü kurduk. Kenevirin hem ülkemize hem de ilçemize faydalı olması için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.” İfadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı sonunda dereceye giren ilk üç öğrenciler olan Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü öğrencisi okul birincisi Melek Yıldırım’a Kaymakam Kudret Kurnaz tarafından, ikinci olan Çocuk Gelişimi bölümü öğrencisi Gizem Nur Öztürk’e Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis tarafından ve üçüncü olan Çocuk Gelişimi öğrencisi Ayfer Sarıkaya’ya ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Turizm Fakültesi adına mezuniyet törenine katılan Dekan Prof. Dr. Ali Uzun tarafından plaket takdim edildi.

Plaket takdimi sonrası konuşma yapan Okul Birincisi Melek Yıldırım konuşma gerçekleştirdi. Konuşma sonrası mezuniyet kütüğüne Okul birincisi Melek yıldırım’ın ismini çakmasının ardından tören mezuniyet belgelerinin takdimi ve kep atma töreniyle son buldu. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Kaymakam Kudret Kurnaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Turizm Fakültesi rektörlüğü adına Dekan Prof. Dr. Ali Uzun, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Muhammed Kara, İlçe Emniyet Müdürü Serhat Koray Yağcı, Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kemalettin Şahin, İlçe Gençlik Spor Müdürü Mehmet Uyar, öğretim görevlileri, öğrencilerin aileleri, yüksekokul personeli ve öğrenciler katıldı.

Share
267 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?