logo

Minik Ecrin’i Arama Çalışmaları Durdu

Minik Ecrin’i Arama Çalışmaları Durdu

Alancık Mahallesinde bir süre önce kaybolan minik Ecrin bulunamadı. Yaklaşık 15 gündür arama çalışmalarına havadan ve karadan devam edilmişti.

Televizyon kanalıyla da arama çalışmaları sürdürülen Ecrin’in amcası Özkan Kurnaz’ın “Eğer boğulmuşsa, gömülmüşse üzerinde parmak izi çıkar mı?” şeklindeki sorusu üzerine gözler amca Kurnaz’ın üzerine çekildi.

Bu sorunun ardından iddiaya göre Özkan Kurnaz’ıın traktörü ile iki saatliğine ortadan kaybolduğu ve Ecrin’in yerinin değiştirildiği konuşuluyor.

Valilik’ten Yeni Açıklama Samsun Valiliği tarafından yapılan yeni bir açıklamada ise; “07/05/2019 Salı günü saat 21:00’da Vezirköprü Kaymakamlığınca İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü aranarak, ilçe merkezine 32 km uzaklıkta bulunan Alancık Mahallesi’nde 1,5 yaşlarında Ecrin Kurnaz isimli çocuğun kayıp olduğu bilgisi verilmiştir. Kayıp bilgisi alınır alınmaz Samsun AFAD ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından arama çalışmalarına başlanmıştır. UMKE ekiplerinin de destek verdiği arama çalışmalarında kadavra köpeği, canlı arama köpeği ve iz takip köpekleri de kullanılmıştır. Ayrıca bölgede havadan helikopterle arama çalışmaları ve Samsun Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği’ne bağlı 5 kişilik dalgıç ekibi tarafından da olay bölgesinde kıyı arama çalışmaları yapmıştır. Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında adli soruşturma devam ettirilmektedir. 16.05.2019 Perşembe günü saat 18.00 itibariyle arama çalışmalarına ara verilmiştir.

Yeni bir bilgi ve bulguya ulaşıldığı takdirde arama çalışmalarına devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi.

Share
176 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?